ТОП 5 найвідоміших українських пісень

Опубліковано: 20.09.2016

Українська пісня — одне з найцінніших надбань українського народу. Краще української пісні немає нічого в світі. Жодна пісня не звучить так мелодійно і магічно, як українська і навіть не важливо про що вона і ким виконується — вона завжди лягає до серця. Її завжди хочеться слухати.

До вашої уваги пропонуємо топ-5 українських пісень відомих і улюблених не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Як писав Шевченко: “Наша дума, наша пісня Не вмре, не загине. От де, люде, наша слава, слава України!”. Повідомляє  ChangeUA.

Щедрик

А чи знали ви що українська різдвяна мелодія Щедрик стала однією з найвідоміших у світі? Ви чули її, напевно, десятки разів у американських фільмах, проте могли не здогадуватись, що Carol of the bells – це адаптована версія нашого Щедрика. Вперше пісню, написану композитором Миколою Леонтовичем, було виконано хором Київського університету в 1916 році. У «Щедрику» співається про ластівку, яка прилетіла до господи провістити багатий рік для родини.

«Реве́ та сто́гне Дніпр широкий»

Українська народна пісня літературного походження. На фестивалі кобзарського мистецтва «Козацька ліра» сто сімдесят шість кобзарів з усієї України одночасно виконали цю пісню, що було зафіксовано в Книзі рекордів України як наймасовіше виконання кобзарської пісні. Пісню виконувало багато співаків та музичних колективів з України і закордону. Серед них: Національний академічний народний хор імені Верьовки,Хор «Хрещатик», вокально-інструментальний гурт «Кобза», хор «Gaudeamus» зі Львова, Капела бандуристів Канади.

«Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці»

У 1935 році у Брюсселі (Бельгія) був проведений Міжнародний конкурс на кращу народну (фольклорну) пісню. У ній брали участь країни Європи, крім, звичайно, України, бо при сталінському тоталітарному режимі існував залізний заслін до країн світу. Але Швейцарія на цьому конкурсі виступила із українською народною піснею «Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці» і так виступила, що зачарувала журі, і воно присудило швейцарцям перше місце за виконання української народної пісні.

3+

«Їхав козак за Дунай»

Українською піснею захоплювався й геніальний німецький композитор Людвіг Ван Бетховен. Саме він познайомив Європу з відомою українською піснею «Їхав козак за Дунай». Зараз ця композиція  відома не тільки в Європі, а й у всьому світі.

Гімн України

Зараз важко уявити іноземця, який би не впізнав мотив чи слова гімну України. Все популярнішими стали його масові виконання в різних містах держави. Так, відповідно підрахунків здійснених експертами “Книги рекордів України”, у Новорічну ніч у Києві гімн України заспівали 118000 чоловік.

Ukraine Anthem

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.