У Китаї відкрили музей Кобзаря

Опубліковано: 27.09.2016

23 вересня у китайській столиці Пекіні відкрили музей-галерею Тараса Шевченка. Цього ж дня у стінах  закладу стартувала художня виставка “Нев’януча слава. Уклін Тарасу Шевченку”.

В експозиції налічуються шевченківські твори відомих китайських майстрів і понад 100 оригінальних гравюр Кобзаря з колекції Національного музею Тараса Шевченка.

1474716979-9077

Більшість представлених експонатів – каліграфія за мотивами творів українського генія, ілюстрації до «Кобзаря» і краєвиди сучасної України пензля китайських художників.

Як зазначилось, Музей Шевченка у Китаї  розташований на півдні столиці на базі меморіального комплексу видатного китайського художника і поета Лі Кежаня. До заснування музею на китайській землі долучилася Академія живопису і каліграфії Китаю, екс-президент України Віктор Ющенко, Національна академія мистецтв України, Українська національна академія мистецтв і посольство України в Китаї.

Наразі у музеї готується постійна експозиція. До неї увійдуть шевченківські роботи художників і фотографів двох країн. Приміщення функціонуватиме і як галерея, де виставляти свою творчість зможуть не лише китайські, а й українські майстри, – прокоментував директор нового музею Юй Геньхой.

Почесний директор музею і відомий китайський художник Лі Ген сподіваться, що Музей Тараса Шевченка стане зручним майданчиком для популяризації творів Кобзаря.

543_14226vvv

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.