Канів – «сьоме чудо України»

Опубліковано: 05.10.2016

Серед номінантів Всеукраїнської акції “Сім чудес України” – місто Канів, що на Черкащині.

Зачаровують своєю красою круті береги Канівського природного заповідника. В цих місцях тут заповідав себе поховати Тарас Шевченко. А також узбережжя відоме й іншими історичними постатями.

За офіційними даними в Каневі в районі Чернечої гори лежить Іван Підкова, Яків Шаг і Самійло Кішка неофіційно додатково ще Кулага Петаржицький, Остряниця, Павлюк, Бут.

Перші гетьмани України заповідали хоронити себе саме у Канівських горах. За легендою  тут знаходилось давньоруське місто Родень, підтвердженням чому  стала археологічна експедиція науковця Миколи Біляшівського наприкінці XIX століття .

“Що це за земля? Ну, якщо так коротко сказать, це мабуть та земля, де ми відбулись, як нація-народ, де ми розходились по цій території, яка була відома як Русь, як Україна, як Скіфія”, – зазначив  Олег Петриченко, заступник директора Канівського природного заповідника.

Стоянки мисливців на мамонтів, скіфські кургани, давньоруські поселення, козацькі поховання та могила Шевченка. Канівський заповідник криє в собі ще не одну історичну таємницю. Завдяки земляній ерозії з глибин на поверхню і досі з’являються сотні унікальних артефактів.

Як стверджує завідувач музею природи Канівського природного заповідника ,  знайти можна щозавгодно і не тільки це ребро, яке ви бачите тут можна знаходити зуби, частини кінцівок.

Канівський заповідник – відкритий для екскурсій кожного дня. Але через відсутність у Каневі туристичної інфраструктури, туристів мало.

« На розвиток туристичної інфраструктури Держава не виділяє коштів», – коментує  організатор Всеукраїнської акції “Сім чудес України Микола Томенко, –  аби привернути увагу до цього унікального місця – Канів теж внесли у перелік об’єктів акції.

693f22a836cbf827461debc76ba1b703

У разі перемоги Канева в акції, місто назвуть одним із “Семи чудес України”. Детальна інформація у сюжеті

 

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.