Серед номінантів Всеукраїнської акції “Сім чудес України” – місто Канів, що на Черкащині.
Зачаровують своєю красою круті береги Канівського природного заповідника. В цих місцях тут заповідав себе поховати Тарас Шевченко. А також узбережжя відоме й іншими історичними постатями.
За офіційними даними в Каневі в районі Чернечої гори лежить Іван Підкова, Яків Шаг і Самійло Кішка неофіційно додатково ще Кулага Петаржицький, Остряниця, Павлюк, Бут.
Перші гетьмани України заповідали хоронити себе саме у Канівських горах. За легендою тут знаходилось давньоруське місто Родень, підтвердженням чому стала археологічна експедиція науковця Миколи Біляшівського наприкінці XIX століття .
“Що це за земля? Ну, якщо так коротко сказать, це мабуть та земля, де ми відбулись, як нація-народ, де ми розходились по цій території, яка була відома як Русь, як Україна, як Скіфія”, – зазначив Олег Петриченко, заступник директора Канівського природного заповідника.
Стоянки мисливців на мамонтів, скіфські кургани, давньоруські поселення, козацькі поховання та могила Шевченка. Канівський заповідник криє в собі ще не одну історичну таємницю. Завдяки земляній ерозії з глибин на поверхню і досі з’являються сотні унікальних артефактів.
Як стверджує завідувач музею природи Канівського природного заповідника , знайти можна щозавгодно і не тільки це ребро, яке ви бачите тут можна знаходити зуби, частини кінцівок.
Канівський заповідник – відкритий для екскурсій кожного дня. Але через відсутність у Каневі туристичної інфраструктури, туристів мало.
« На розвиток туристичної інфраструктури Держава не виділяє коштів», – коментує організатор Всеукраїнської акції “Сім чудес України Микола Томенко, – аби привернути увагу до цього унікального місця – Канів теж внесли у перелік об’єктів акції.
У разі перемоги Канева в акції, місто назвуть одним із “Семи чудес України”. Детальна інформація у сюжеті
No Comments