Нагадуємо: з 8 по 9 жовтня буде проводитись планова промивка і дезінфекція водопровідних мереж

Опубліковано: 07.10.2016

uvaga

Нагадуємо, що в місті Умань з 8 по 9 жовтня 2016 року буде проводитись планова промивка і дезінфекція водопровідних мереж. Враховуючи звернення керівництва міських навчально-виховних закладів (шкіл, дитячих садків, вищих навчальних закладів), закладів охорони здоров’я та соціальної сфери дезінфекція водомережі буде проведена у вихідні дні. Про це повідомляє КП «Уманьводоканал».

Користуватися водою в цей час категорично забороняється: вода буде подаватись з підвищеним вмістом хлору.

Тому необхідно зробити заздалегідь запас води, щоб уникнути ситуації, коли всі одночасно вирішили набрати воду, внаслідок чого тиск в водопровідних мережах значно падає й воду на верхніх поверхах набрати не можливо.

Навіщо водоканал робить дезінфекцію та промивку двічі на рік?

В мережах міста накопичується осади та залишки експлуатації технічних вузлів (іржа тощо), тому для профілактики і покращення якості води потрібно проводити промивку. ЇЇ основна мета — попередження негативного впливу стану водопровідних мереж на якість води. З метою забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення паралельно проводиться дезінфекція мереж.
Іноді, після промивки та дезінфекції мереж, споживачі скаржаться на погіршення якості води. В чому може бути причина?
1. Застарілі внутрішні мережі в будинках. З часом внутрішньо будівельні мережі іржавіють і засмічуються. Під час промивки відбувається очищення наслідків іржавіння. Їх потрапляння у крани споживачів можливе, якщо недостатньо злито воду.
2. Потрапляння в воду іржі. На водопровідних мережах до входу води у будинки стоять різні технічні засоби: пожежні гідранти, засувки, які з часом іржавіють. Вода під час промивки може їх збурити, а відповідно іржа піде у мережі, в т.ч. у внутрішньо будинкові. Для вирішення проблеми необхідно злити воду.
3. Тупикові мережі. Більшість мереж по місту є закільцьовані, тобто вода постійно рухається. Проте, ще у момент будівництва, до деяких провулків та будинків проводили відгалуження, які не мають кільцевого з’єднання з основними мережами. Відповідно, в таких місцях вода не циркулює. В таких ситуаціях воду теж необхідно просто злити.
4. Пориви на мережах. Така причина можлива, проте підприємство намагається реагувати превентивно, тобто заздалегідь здійснювати ремонти на критичних мережах.
Зараз більшість споживачів мають лічильники, і з метою економії ніхто не бажає зливати воду. З цього і виникають подібні ситуації. Наші бригади максимально намагаються зменшити їх кількість, зливаючи воду через випуски та пожежні гідранти на вулицях міста. Саме тому під час дезінфекції на вулицях міста можна побачити «розливи». Це є невід’ємною частиною технологічного процесу дезінфекції мереж. Але, навіть попри це, певний процент забруднень залишиться у внутрішніх мереж споживача. Цього неможливо уникнути.

Згідно правил технічної експлуатації систем водопостачання, дезінфекція і промивка водопровідних мереж проводиться до місця розмежування балансової належності, але у більшості будинків заміна труб не проводилась із моменту будівництва (за обслуговування внутрішньобудинкових мереж відповідає управитель – РЕУ або ОСББ), тому для поліпшення якості води після закінчення промивки водопровідних мереж міста та для промивки внутрішньобудинкових мереж необхідно почергово відкривати крани у мийках, раковинах і ваннах.

У разі не покращення ситуації з якістю питної води просимо звертатися до диспетчерської служби КП «Уманьводоканал» за телефоном: 3-45-49.
Адміністрація КП «Уманьводоканал» просить вибачення за тимчасові незручності, але нагадує, що дезінфекція водопровідних мереж потрібна для попередження негативного впливу стану водопровідних мереж на якість води та для забезпечення надійного функціонування водопровідних та каналізаційних мереж.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.