За відмивання грошей суд зобов’язав прокуратуру відкрити справу проти колишнього головного міліціонера Черкащини (відео)

Опубліковано: 21.10.2016

59310

Відкрити кримінальне провадження стосовно начальника ГУ Нацполіції Сумської області, який раніше очолював міліцію Черкащини, – таке рішення Придніпровського районного суду м. Черкаси.

Суд, за скаргою представника ГО “Люстраційне бюро України”, зобов’язав прокуратуру Черкаської області відкрити кримінальне провадження стосовно Миколи Лушпієнка, який раніше очолював міліцію Черкащини, а зараз керує поліцією Сумської області. Про це пише “Прес-Центр”.

“Чітко прослідковується причетність начальника УМВС України Черкаської області на той момент Лушпієнка Миколи Миколайовича щодо організації схеми з відмивання бюджетних коштів через ДАЇ в Черкаській області. Відразу після призначення Сіманчука заступником Лушпієнка починає діяти схема розкрадання бюджетних коштів, що отримуються при проведенні механічних оглядів працівниками ДАІ. Прокуратура замість того щоб притягнути до відповідальності Лушпієнка, допитує його у якості свідка”, – так сказала у суді адвокат ГО “Люстраційне бюро України”.

У 2011-му заступника Миколи Лушпієнка (за часів керування Черкаською міліцією) Миколу Сіманчука та екс-головного ДАІшика Сумщини Віталія Кармазіна суд визнав винними у махінаціях із техоглядом машин. Та через рік Вищий спеціалізований суд вирок скасував. Екс-поліціянтів випустив із СІЗО, а справу направив на дорозслідування. За 12 днів після цього Віталій Кармазін загинув у аварії. Слідство ж стосовно Миколи Сіманчука до сьогодні триває.

За інформацією в.о. прес-секретаря прокуратури Черкаської області, у відомстві рішення суду ще не отримали, а тому кримінальне провадження не відкрили.

Сам Микола Лушпієнко повідомив, що про рішення суду не знав: “Я не знаю, я уточню це питання і потім вам, чесне слово скажу. Перший раз чую повірте мені”.

Довідка “Прес-Центру”:

У вересні 2009 року, коли у Черкасах створили Головне Управління МВС, тодішній міністр внутрішніх справ представив нового очільника обласного ГУ МВС – Миколу Лушпієнка, і обласної ДАІ – Миколу Сіманчука.

Нагадаємо, сьогодні у Вінниці відбудеться судове засідання, щодо Миколи Сіманчука, справу якого розглядає Вінницький міський суд.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.