Значна частина українців не може претендувати на пенсійні виплати

Опубліковано: 24.10.2016

1455879373_46202

Українці, які мають менше 15 років страхового стажу, не зможуть вийти на пенсію, оскільки в такому разі держава буде нараховувати лише соціальну допомогу.

Про це повідомила начальник Головного управління пенсійного фонду України у Вінницькій області Олена Корчака й зазначила, що українці не вміють відрізняти страховий стаж від трудового, який потрібний для пенсії.

“Згідно із законом, на пенсію може розраховувати людина, яка має не менше 15 років страхового стажу. Якщо його немає – пенсія не нараховується. Тоді людина може розраховувати лише на соціальну допомогу від держави, яка призначається через три роки після досягнення пенсійного віку і є значно меншою мінімальної пенсії у 63 роки. Виплатою соціальної допомоги займається Департамент соціального захисту населення”, –повідомила Корчака для видання Vlasno.info.

За її словами, маючи 15 років страхового стажу, людина має право брати участь у системі пенсійного страхування, але це ще не гарантує їй отримання мінімальної пенсії.

“Для того, щоб отримати мінімальну пенсію, яка сьогодні становить 1130 грн, потрібно жінкам мати 30 років страхового стажу, чоловікам – 35 років. Якщо чоловік або жінка мають 15 років стажу, але не мають 30 і 35, їхня пенсія розраховуватиметься від 949 грн, але буде меншою мінімальної”, – додала Корчак.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.