Найоригінальніші пам’ятники України

Опубліковано: 03.11.2016

В УКРАЇНІ Є БАГАТО РІЗНОМАНІТНИХ ПАМ’ЯТНИКІВ, ПРИСВЯЧЕНИХ ВІДОМИМ ОСОБИСТОСТЯМ ЧИ ІСТОРИЧНИМ ПОДІЯМ. АЛЕ Є ЧИМАЛО Й НЕЗВИЧАЙНИХ ТА ДИВНИХ СКУЛЬПТУР, ЯКІ МОЖУТЬ ЗАЦІКАВИТИ І ЗДИВУВАТИ КОЖНОГО. ПРО ЦЕ ПОВІДОМЛЯЄ САЙТ Lovely Life.

ПАМ’ЯТНИК АПЕЛЬСИНУ В ОДЕСІ

Одеса – перлина на березі Чорного моря з цікавою історією, красивим узбережжям, гарною архітектурою та великою кількістю унікальних пам’ятників. Одним з таких є пам’ятник апельсину, що врятував Одесу. Легенда розповідає, як Імператор Петро І, що мав важкі стосунки з матір’ю, після сходження на престол почав закривати всі її проекти. Серед таких проектів виявився недобудований одеський порт, від якого мав залежати добробут причорноморського міста.

Пам’ятник апельсину в Одесі

Та міський магістрат вирішив умовити імператора продовжити будівництво порту. Коли з Греції дочекались довгоочікуваного вантажу з апельсинами, то було відібрано найкращі три тисячі плодів і кількома підводами надіслано імператору у дарунок. Таким чином магістрат спробував запевнити у своїй вірності імператору і попросив надати кредит на добудову порту. Дипломатичний хід вдався. До Одеси посланець повернувся з рескриптом імператора про його благовоління та 250 тисячами карбованців золотом на будівництво порту і розвиток міста. Ось так апельсини врятували місто!

ПАМ’ЯТНИК ГАЛУШЦІ У ПОЛТАВІ

У 2006 році, у день народження письменника Миколи Гоголя, у Полтаві було створено цікавий пам’ятник українській галушці. Саме Микола Васильович Гоголь у своїх творах прославив галушку на весь світ.

Пам’ятник галушці у Полтаві

ПАМ’ЯТНИК ЇЖАЧКУ В ТУМАНІ, КИЇВ

Пам’ятник Їжачку у тумані, Київ

В 2009 році в Києві було створено пам’ятник мультиплікаційному герою Їжачку в тумані, з однойменного мультфільму. Цей мультфільм було випущено в 1975 році студією «Союзмультфільм», автором «Їжачка в тумані» був Юрій Норштейн. У тому ж році мультфільм отримав свої перші перемоги – на Всесоюзному фестивалі мультиплікаційних фільмів у Фрунзе та Фестивалі фільмів для дітей та юнацтва в Тегерані. А у 2003 році «Їжачок у тумані» став кращим фільмом в історії мультиплікації. Незважаючи на те, що дітлахи, які були його першими глядачами, сьогодні уже не маленькі, мультфільм не втрачає своєї популярності. Тому й вирішили поставити пам’ятник цьому вічному герою-мандрівнику.

ПАМ’ЯТНИК КОТУ ПАНТЕЛЕЙМОНУ, КИЇВ

Пам’ятник коту Пантелеймону є одним з найбільш оригінальних й незвичайних в Києві. Його було встановлено в 1998 році в історичному центрі Києва у парку біля Золотих воріт, навпроти ресторану «Остерія Пантагрюель».

Бронзовий пам’ятник коту Пантелеймону у Києві

У 1990 році у відомого київського ресторатора, власниці ресторану “Остерія Пантагрюель”, Маргарити Січкар виникла ідея оселити при ресторані кота. За іншою версією директорові ресторану подарували кошеня-шиншилу. Як це не дивно, але кіт дуже швидко став улюбленцем не тільки господині та персоналу, але й відвідувачів. Кіт став живим талісманом ресторану. Одного разу в ресторані сталася пожежа, через яку, кіт Пантелеймон загинув. На згадку про улюбленця навпроти ресторану встановили бронзовий пам’ятник на камені. Автором цього оригінального проекту виступив український скульптор Богдан Мазур, а спонсорську допомогу надали друзі ресторану, постійні клієнти.

ПАМ’ЯТНИК ПЕРШОМУ ТРАМВАЮ, КИЇВ

Рівно через 100 років після того, як вперше пустили електричний трамвай вулицями Києва, на тому ж місці встановили пам’ятник першому трамваю.

Пам’ятник першому трамваю у Києві

На період появи в Києві трамвая, в великих містах вже діяли кінні залізні дороги. Проте для Києва такий варіант був не зовсім прийнятний через особливості рельєфу, який ряснів високими підйомами та різкими спусками. Навіть шести коням, впряженим у вагон, не завжди вдавалося їх долати. Пізніше в Києві з’явилися парові трамваї, але вони теж не стали поширеним явищем, бо надто гриміли, диміли, випуском пари лякали коней та візників, а ще могли тягнути тільки один вагончик за раз.

В кінці ХІХ століття Київ, економіка якого розвивалася досить бурхливо, вимагав створення мережі регулярного міського транспорту. Київському міському управлінню було запропоновано досить революційний проект, розроблений інженером Амандом Струве, – трамвай з електричним двигуном.

НІЖИН, ПАМ’ЯТНИК НІЖИНСЬКОМУ ОГІРКУ

У грудні 2005 року навпроти Ніжинського консервного комбінату було створено перший в Україні пам’ятник овочу – ніжинському огірку.

Пам’ятник ніжинському огірку

Сам огірок з граніту рідкісного для України зеленого кольору важить понад 50 кілограмів, а брилу, з якої він зроблений, привезли з Італії, причому італійці, дізнавшись про ідею пам’ятника, суттєво знизили ціну на матеріал.

ПАМ’ЯТНИК ДРУЖИНІ МОРЯКА В ОДЕСІ

Неможливо не розчулитись, дивлячись на цей пам’ятник. Скульптура жінки з сином, що дивляться на море – пам’ятник усім тим жінкам, матерям, сестрам, які залишаються на березі та чекають тих, хто в морі.

Пам’ятник дружині моряка в Одесі

Бронзова скульптурна композиція була виготовлена заслуженим художником України скульптором Олександром Токарєвим, який є автором цілого ряду скульптурних композицій малих форм, що прикрашають Одесу. Пам’ятник, присвячений родинам мореплавців, представлений у вигляді сюжетної композиції, де мати з дитиною вдивляються в морську далечінь. Вони ніби чекають повернення корабля, на якому пішов у море чоловік-батько-моряк. Ажурний металевий парапет, на якому встановлена скульптурна композиція, що одночасно є частиною причалу Морського вокзалу. Парапет прикрашений флористичним орнаментом і гербом міста Одеса, в нижній його частині розміщений динамік, по якому транслюється пісні про Одесу і море.

СКУЛЬПТУРНА КОМПОЗИЦІЯ «СКРИПАЛЬ НА ДАХУ» У ХАРКОВІ

Триметровий скрипаль на даху будинку в центрі міста, встановлений у 2003 році – пам’ятник, присвячений людям творчих професій. Пам’ятник можна побачити, лише якщо високо задерти голову. Зроблено це не просто так, а як символ того, що справжні таланти ні перед ким не схиляються.

Триметровий скрипаль на даху будинку в центрі міста, встановлений у 2003 році – пам’ятник, присвячений людям творчих професій. Пам’ятник можна побачити, лише якщо високо задерти голову. Зроблено це не просто так, а як символ того, що справжні таланти ні перед ким не схиляються.

втор ідеї – О. Фельдман. Скульптор – С. Гурбанов. Скрипаль був відлитий з бронзи на кошти благодійного фонду «АВЕК», ставши символом людей творчих професій та харківської премії «Народне визнання».

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.