Скільки коштуватиме прострочена оплата комунальних послуг

Опубліковано: 03.11.2016

1

За останній рік комунальні платежі зросли на 37%. Середній рахунок у платіжки склав 543,79 грн проти торішніх 396,12 грн. Якщо почнуть нараховувати ще і штрафи, борги українців зростатимуть, як сніжний ком, повідомляє програма “Ранок з Україною” на каналі “Україна”.

Карати неплатників депутати планували ще з 2014-го. Тоді закон провалили, оскільки проголосували за пеню всього 36 нардепів. У цьому році все інакше: за пеню – 242 депутати. Кожен день прострочення коштуватиме 0,1% від суми платіжки.

Наприклад, ви отримали рахунок на 700 грн за опалення. Якщо до 20-го числа наступного місяця не заплатили, то вже 21 числа вам нарахують пеню. З вашого рахунку це 70 копійок на день. Начебто і небагато, але за місяць це вже майже 22 грн, а за рік – додаткові 260 грн до вашого рахунку. І це якщо пропустите оплату лише одного місяця. Кожен наступний неоплачений місяць тягне за собою нові неоплачені штрафи. Є і плюс: пеня не може перевищувати 100% від суми платіжки. Тобто за 700 грн ваш штраф за один місяць не перевалить.

Юрист Євген Савенко переконаний: люди не платять за комуналку, тому що платити їм просто нічим. Зараз загальноукраїнський борг– 8 829 100 000 грн. Юрист переконаний: з введенням штрафів ситуація не зміниться. “Якщо у людини немає можливості оплачувати свій борг, не важлива сума цього боргу. Він може бути і 100 грн, і 1 000 000 грн. Однак якщо фізично людина не може при нинішніх умовах заробити ці гроші, то немає різниці, скільки складатиме цей борг”, – говорить Савенко.

Однак експерти заспокоюють: навіть якщо депутати проголосують за цю норму в наступному, другому читанні, то перші кілька років, швидше за все, на неї діятиме мораторій. “Введення на якийсь певний термін мораторію на цю норму, як це було в 90-х роках, коли була така ж надзвичайно висока інфляція і був введений мораторій на нарахування пені за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг”, – пояснює енергетичний експерт Марія Яковлєва.

Практика нарахування пені родом із Радянського Союзу, але непогано прижилася і в країнах Європи. Там вам не тільки штраф випишуть, але ще й відключать неоплачене опалення або світло. Як будуть карати українських боржників, якщо пеня запрацює, можновладці поки не придумали. Адже відключити поквартирно комунікацію фактично неможливо, кажуть експерти.

 

Джерело: Сегодня

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.