Декларації чиновників перевірятиме БОТ

Опубліковано: 04.11.2016

У Дніпрі програмісти створили бота для Telegram «OpenDeclarationBot», який моніторить декларації чиновників.

Цей сервіс працює на основі відкритих державних даних. Через нього можна дізнатися про місце роботи, посаду, загальну площу нерухомості, кількість машин, доходи, заощадження і фінансові зобов’язання чиновника.

«Для встановлення бота, потрібно мати месенджер Telegram на телефон або на комп’ютер. Встановити бота можна за посиланням. Для того, щоб дізнатися розмір статку чиновника, досить ввести його прізвище», – прокоментував керівник проекту Олексій Іванкін.

Команда під керівництвом Артема Носенко створила ще один інструмент для пошуку декларацій, який працює на браузері Chrome. Необхідно встановити розширення # ЗнайДекларацію, і воно покаже інформацію про майно чиновників під час читання читали статтю і зацікавилися якимось чиновником, досить просто виділити його прізвище в браузері. Система автоматично сканує базу Єдиного держреєстру декларацій на збіг прізвищ.  За результатами пошуку можна подивитися інформацію про суб’єкта декларування, об’єкти нерухомості, цінне рухоме майно, транспортні засоби, доході і грошових активів.

Нагадаємо, раніше Національне агентство з попередження корупції опублікувало в Facebook алгоритм перевірки електронних декларацій чиновників.

1903430

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.