Інструкція по заповненню субсидії

Опубліковано: 05.11.2016

1456381045_kalk_pencil

Для отримання субсидії на оплату комунальних послуг споживачі мають заповнити лише два документи — декларацію про доходи та заяву.

Про це інформує заступник директора департаменту — начальник управління соціального захисту населення Придніпровського району департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Катерина Бінусова, пише Інтернет видання “Вичерпно”.

Спрощена процедура нарахування компенсації була затверджена постановою Кабміну в 2015 році.

Інструкція про порядок заповнення бланку заяви про призначення житлової субсидії

 1. Заяву заповнює особа за місцем реєстрації (або особа, яка орендує житло і фактично сплачує вартість одержуваних послуг). Особи, які орендують житло, додають до Заяви договір найму (оренди) житла.
 1. У правому верхньому куті має бути зазначено назва місцевого управління соціального захисту населення, до якого подається Заява.
 1. У заяві зазначаються відомості про особу: прізвище, ім’я по батькові, зареєстроване місце проживання (для орендарів – фактичне місце проживання) із зазначенням адреси житла: поштовий індекс, населений пункт, вулиця, номер будинку, квартири), контактний номер телефону, реквізити паспорта громадянина України (серія, номер, ким і коли виданий), реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер).
 1. У Заяві необхідно підкреслити, на які види послуг призначати субсидію:

— на оплату житлово-комунальних послуг;

— на придбання твердого палива та скрапленого газу (у разі коли житлове приміщення не забезпечуєтьсяелектро-, тепло- або газопостачанням для опалення).

Якщо домогосподарство користується твердим паливом, скрапленим газом та комунальними послугами, необхідно підкреслити все.

 1. У Заяві необхідно вказати відомості про житлово-комунальні послуги, якими користується сім’я, зокрема:

1) у графі «Номер особового рахунку» – номер особового рахунку, який міститься у договорі про надання послуг, платіжному документі (квитанції, розрахунковій книжці) на оплату відповідної послуги;

2) у графі «Найменування організації, що надає послуги» – назву організації, що міститься у договорі про надання послуг, платіжному документі (квитанції, розрахунковій книжці) на оплату відповідної послуги;

3) у графі «Примітки» зазначається наявність або відсутність засобів обліку, а саме: «є лічильник» або «немає лічильника».

 1. У Заяві необхідно відмітити чи розглядати питання призначення субсидії комісією, створеною місцевими органами влади, що здійснюється на підставі обстеження умов проживання сім’ї.

Рішення про призначення субсидії комісією приймається у таких випадках:

— на збільшену понад норму площу житла непрацездатним особам;

— у складі сім’ї є особи, які зареєстровані, але не проживають у житловому приміщенні;

— за фактичним місцем проживання особі, яка орендує житло на підставі договору оренди;

— зареєстровані у житловому приміщенні особи сплачують за житлово-комунальні послуги на розділені особові рахунки;

— сім’я протягом 12 місяців перед зверненням здійснила одноразову покупку або оплатила послуги на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50 тис гривень.

 1. Відомості, зазначені у заяві, засвідчуються підписом особи, а також зазначається дата заповнення заяви.

Для громадян, які вже одержують субсидію, додатково надавати документи для її призначення не потрібно.

No Comments

  Leave a Reply

  Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.