Чому травпляються аварії на водогонах, а також перспективні плани діяльності КП «Уманьводоканал»

Опубліковано: 09.11.2016

lfg2dj9veh8

Нещодавно жителів міста Умань потрясла чергова аварія в системах водопостачання. Як результат – відсутність води в домівках уманчан.
Директор КП «Уманьводоканал» – Юрій Токарев, прокоментував ситуацію, повідомляє КП «Уманьводоканал».

Стовідсотковий технічний знос трубопроводу водогону Біла Церква-Умань є причиною виникнення частих аварійних ситуацій, для ліквідації яких необхідно здійснювати скид води з водогону у великих обсягах, внаслідок чого КП «Уманьводоканал» несе чималі збитки. Так за вересень місяць на водогоні виникло 7 аварійних ситуацій, скид води з мережі становив – 15 тис. куб.м (підприємство понесло збитки в сумі 58 тис. грн, ще одна велика аварія сталася на водогоні в ніч з 3 на 4 листопада, при цьому скинуто води – 13,2 тис. куб.м (збитки становили майже 50 тис. грн.).
При цьому Юрій Миколайович подякував аварійним службам підприємства, які працювали цілодобово до повної ліквідації наслідків аварії.

В зв’язку з цією ситуацією, підприємством розробляються заходи, вивчаються нові напрямки вирішення проблем. Серед них, зокрема:
– капітальний ремонт, санація існуючого магістрального водогону методом «труба в трубу» або сучасним методом – нанесення на внутрішню поверхню трубопроводу цементно-пісочного покриття і полімерного покриття, що досить проблематично, так як необхідно виводити існуючий водогін з експлуатації на час проведення робіт, що неможливо через його постійне використання;
– побудова двох нових ниток водоводу паралельно існуючому Біла Церква-Умань, але це дуже коштовний проект, орієнтовна вартість якого більше 500 млн. грн., що є непідйомною сумою для підприємства та міста вцілому;
– організація джерела питного водозабезпечення на річці Синюха. Будівництво повного комплексу гідротехнічних споруд проектною потужністю 20 тис. куб.м/доб.;
– розробка та використання джерел Уманського родовища підземних вод, водозабору в районі села Бабанка, а також підземних водозаборів в районі сіл Соколівка, Бузівка, Конела.

Також, завдяки спільним зусиллям міської влади і народних депутатів вдалось виділити кошти на перспективні плани покращення системи каналізації міста. Вже проведені тендери для реалізації двох проектів. Один з них це заміна повітродувної насосної станції каналізаційних очисних споруд. Планується заміна чотирьох існуючих, технічно та морально застарілих повітродувки на аналогічне обладнання нового зразку закордонного виробництва. Впровадження даного заходу дасть можливість покращити роботу каналізаційних очисних споруд, значно зменшити енергоспоживання та покращити якість очищення стічних вод.
Другий – будівництво каналізаційної насосної станції в мікрорайоні «Міщанка», а також самопливного та напірного каналізаційних колекторів, що забезпечить перспективи розвитку мікрорайону та покращить екологічну безпеку міста Умань.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.