На Черкащині майже цілий клас перейшов до іншої школи через протест

Опубліковано: 20.11.2016

sheva16

Безпрецедентний  випадок стався на Шполянщині у вересні цього року. У Шполянській ЗОШ № 1 було розформовано клас, оскільки діти з нього перейшли на навчання в іншу школу. Причиною свого  рішення батьки дітей називають байдужість  районної влади та небажання директора прислухатися до думки батьків. Це сталося  внаслідок  конфлікту між двома учнями, до якого по мірі ескалації долучились батьки дітей, колектив школи, районна влада. Докотилося аж до  Адміністрації Президента України. Пише сайт Про все“.

Не будемо заглиблюватись у суть конфлікту, визначати,  хто його жертва або ініціатор. Більш цікавою в цьому розрізі є позиція районної влади, яка своїм самоусуненням від вирішення питання, по суті призвела до таких наслідків.

Факт наступний – в листопаді 2015 року під час перерви побилися учні-семикласники. Таке у школах трапляється досить часто. Та, як наслідок батько одного з хлопчиків, за словами інших батьків,  розпочав цілу кампанію з покарання «винних». Поліція двічі розпочинала кримінальні провадження за фактом побиття, але закривала їх за відсутністю складу злочину.

Однак  ситуація несподівано набула розвитку в зовсім іншій площині.  Річ у тім, що керівник класу, в якому сталася бійка, Тетяна Струк отримала догану від директора школи Федосія Костюковича та була усунута від класного керівництва.

struk– Мені про позбавлення класного керівництва директор школи оголосив у червні (2016 року – ред.). Причин цього він пояснювати мені не схотів і зазначив, що це його принципова позиція, – розповідає Тетяна Струк.

На захист вчительки одразу ж стали батьки.

– За три роки, що вона працювала з нашими дітьми вони їздили на екскурсії, діти гарно навчаються. Тетяна Струк проводила з ними дуже багато часу. Ніколи не було ніяких протиріч. Вони завжди знаходили спільну мову. Наші діти її люблять і поважають, – зазначає мама одного з учнів, що перейшли в іншу школу, Людмила Калинчук. – Натомість замість неї їм поставили іншу вчительку, яка через свій похилий вік не зможе вгледіти за підлітками, тим більше за хлопцями.

Та, не дивлячись на чисельні прохання батьків, директор своє рішення категорично міняти не схотів.

Проігнорував директор і відповідні рішення профільної комісії Шполянської районної ради та управління освіти і науки Черкаської ОДА, згідно з якими, директору школи було рекомендовано локалізувати конфлікт і повернути Тетяну Струк до класного керівництва  (документи наведено нижче).

dyrektor– Я прийняв рішення про заміну, бо призначення класного керівника здійснюється щороку наказом по школі. Це вчителька підмовила батьків. Вона писала скарги в усі інстанції. Я давав їй можливість навести порядок у класі сім місяців. Але цього не було, – пояснює у коментарі «Про все»директор Шполянської ЗОШ № 1 Федосій Костюкович. – Так, і Департамент освіти ОДА, і комісія райради рекомендували залишити вчительку. Але їх рекомендації не є обов’язковими для виконання. Я несу за це персональну відповідальність.

Оскільки директор Шполянської ЗОШ № 1 не захотів взяти до уваги бажання батьків, вони напередодні нового навчального року прийшли до нього з вимогою надати документи для переведення своїх дітей в іншу школу. Але  документи вони забирали в присутності поліції, оскільки, за їхніми словами, директор відмовлявся їх видавати.

Батьки переконують: для вирішення цієї ситуації та з проханням повернути класного керівника вони неодноразово звертались у різні інстанції, але з ними так ніхто й не спілкувався з цього приводу.

– Наше звернення до голови Шполянської районної державної адміністрації закінчилось формальними відписками. Не знайшли часу зустрітись з батьківським колективом ні голова РДА, ні начальник відділу освіти, ні директор школи, – розповідає мати одного з учнів Наталія Смірнова.

Позиція керівництва Шполянської РДА, зокрема, її очільника Володимира Потапенка виявилась більш, ніж стриманою. Ним було проведено лише одну розмову з батьками напередодні навчального року – у серпні.

potapenkoЯк озвучив  Володимир Потапенко у коментарі нашому кореспонденту, батьки проявили до нього неповагу, як до керівника району.

– Батьки до мене не прийшли. Це неповага до голови адміністрації тих же батьків. Я ж не міг їм заборонити переходити в іншу школу. До мене прийшли лише вчителька і одна мама, – зауважив чиновник.

Більше того, за словами Володимира Потапенка, ця ситуація – не рівень голови району.

– Це проблема батьків, які між собою не можуть домовитися. У мене як керівника району багато інших питань – створити комфортні умови для навчання, забезпечити школи підручниками. Ми ж не Комуністична партія, щоб по столу стукнути і всіх помирити, – пояснює Володимир Потапенко.

Так, зі словами голови райдержадміністрації можна було б погодитися. Справді, конфлікт між дітьми можна було вирішити і в школі, і з батьками, адже найбільше в цій ситуації страждають діти. Однак, у даному випадку вже не йдеться про «розборки» між двома батьками, мова про безпрецедентне протистояння директора школи і майже цілого класу.

Ураховуючи той факт, що ситуація набула скандальних рис, вийшла за межі самої школи, району та вже дійшла до Адміністрації Президента, «позиція невтручання» голови райдержадміністрації  виглядає більш, ніж дивною.

А протистояння між батьками учнів та директором школи і надалі продовжує набирати обертів.

Невдоволені відсутністю реакції з боку влади вони вдруге направили звернення до Президента України з вимогою відреагувати на її бездіяльність.

Залишати ситуацію, як є, батьки не збираються.

Висновки роботи комісії відділу освіти Шполянської РДА:

komisiya-1

 

komisiya-2

 

komisiya-3

 

komisiya-4

 

Повторне колективне звернення батьків до голови Адміністрації Президента України:

zvernennya-batkiv-1

 

zvernennya-batkiv-2

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.