Сайт головного управління Державної казначейської служби України в області не витримав кібер-атаки

Опубліковано: 07.12.2016

%d1%96%d0%bd%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%bd%d0%b5%d1%82-%d1%88%d0%b0%d1%85%d1%80%d0%b0%d1%97-700x466

Учора відбулася скоординована професійна хакерська атака на органи Міністерства фінансів. Це є очевидною спробою зірвати бюджетний процес, який вперше за більш ніж 17 років йде за графіком, перешкодити впровадженню важливих ініціатив Мінфіну та дестабілізувати ситуацію, заявляють на «фейсбук» сторінці Мінфіну.

Адміністратори стверджують, що наразі атаку вдалось зупинити. Зараз проводиться оперативне відновлення систем, щоб уникнути можливих затримок з платежами. Відповідними органами розпочато роботу над пошуком зловмисників.

Сьогодні, незважаючи на зламаний сайт та сервіси Держказначейства, всі фахівці Головного управління Державної казначейської служби України у Черкаській області знаходяться на місцях, приймаються всі платіжні  доручення. Про пише «Прочерк» з посиланням на заступника начальника обласного управління держказначейства Світлана Горбул.

– Щодо технічних моментів, пов’язаних з сайтом, то це слід звертатися в центральний апарат держструктури. У нас всі електронні системи зав’язані на рівні Києва. Що ж до нас на місцях, то, на превеликий жаль, платіжні доручення, що ми приймаємо, поки не виконуються. Як тільки запрацює система, все буде прийнято до виконання. І ми проведемо всі видатки, – сказала Світлана Анатоліївна.

Сайт головного управління Державної казначейської служби України в області не витримав кібер-атаки

Світлана Горбул пояснила, що серед платіжних доручень держказначейства соціальні виплати по допомозі родинам з дітьми, виплата зарплат працівникам держустанов тощо.

– За листопад ми встигли 30 числа виплатити практично всім установам кошти. Наступний транш, а це аванс, має бути з 13 грудня. Тож поки лише малий відсоток установ має заборгованість по зарплатам, бо деякі установи, згідно договору, отримують зарплату 6 грудня, а це певні заклади культури і охорони здоров’я. Сподіваємося, питання днями вирішиться, – зазначила фахівець.

Нагадаємо, що за повідомленням прес-служби Міністерства фінансів і Держказначейства України, сайти і сервери були зламані 6 грудня. Поки сторінка Держказначейства за посиланням www.treasury.gov.ua не завантажується.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.