У Черкасах вакцина проти грипу розійшлася за годину

Опубліковано: 07.12.2016

Столиця Черкаської області залишилася без вакцин від грипу. Фармацевти кажуть, що медикамент завозять в Україну у обмеженій кількості і вони не можуть отримати її від постачальників.

Декілька тижнів тому в комунальні аптеки міста доставили партію вакцин, але вона дуже швидко скінчилася. Про це пише vikka.ua.

Наразі Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує щеплюватися проти Каліфорнійського, Гонконзького та Брісбанського грипу. Для цього застосовується  французька вакцина “Ваксигрип” та корейська “Джисі Флю”.

“2-3 тижні тому нам доставили 1,5 тисячі французьких вакцин “Ваксигрип”. Їхня вартість була 186 гривень за одиницю. Їх розібрали за півдня. Наразі очікуємо нову партію, яка має прийти 9 або 12 грудня”, – зазначили у КП “Фармація”.

У Черкасах вакцина проти грипу розійшлася за годину

Далеко не всі мережі приватних аптек міста мають дозвіл на реалізацію вакцин. Але наразі ті, хто має право на продаж препарату, не можуть налагодити поставку вакцин у Черкаси. Серед них мережа аптек “Сімейна аптека”. Фармацевти кажуть, що в Україну наразі майже не ввозять вакцину, хоча вони постійно замовляють її у постачальників.

Сайт vikka.ua спробував дізнатися, чи є вакцина в інших містах країни і чи можна її замовити звідти. Рекомендована ВООЗ корейська вакцина “Джисі Флю” знайшлася в одній із харківських аптек. Там її ціна складає 192 гривні. Теоретично можна замовити її доставку у Черкаси, але фармацевти попереджають, що при транспортуванні медикамент може зіпсуватися.

“Оптимальна температура зберігання вакцини “Джисі Флю” від 2 до 8 Сº. Її не можна заморожувати. Сьогодні у Харкові на вулиці 12 Сº нижче нуля. Тож я б не ризикнула відправляти вакцину в інше місто”, – пояснила фармацевт.

Нагадуємо, що щеплення не рятує від грипу, а лише вберігає від тяжкого перебігу хвороби.

“Щоб уникнути тяжкої форми грипу, черкащани можуть зробити щеплення та повинні уникати переохолодження”, – радить директор департаменту охорони здоров’я Черкаської міської ради Олег Стадник.

Як повідомляв сайт vikka.ua, медики розповіли про новий вид грипу, від якого слід берегтися черкащанам.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.