Мінфін України придбало 100% акцій “ПриватБанку” за 1 гривню

Опубліковано: 22.12.2016

photo

Міністерство фінансів України придбало 100% акцій “ПриватБанку”, пише ТСН.ua. Таким чином, держава офіційно стала власником найбільшого українського банку. Договір про продаж було підписано 21 грудня між Мінфіном та Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, повідомляє прес-служба фонду.

“Функцією Фонду гарантування у зазначеному процесі було встановлення контролю над банком, його підготовка до переведення у державну власність та забезпечення передачі новому власнику”, – йдеться у повідомленні.

Протягом трьох діб фахівці Фонду працювали над формуванням резервів під активні операції, було здійснено додаткову емісію акцій та забезпечено їх розміщення, внесено зміни до статуту банку, сформовано перехідний баланс, проведено усі необхідні процедури для продажу акцій та зміни власників банку. Акції “ПриватБанку” коштували Міністерству фінансів одну гривню. Фонд гарантування пояснив, що така сума відповідає Закону України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”, оскільки капітал банку набув від’ємного значення.

“Входження держави у капітал ПАТ КБ “Приватбанк” і подальша докапіталізація банку дозволить забезпечити виконання усіх зобов’язань перед клієнтами банку як фізичними, так і юридичними особами, зі збереженням валюти вкладів та інших умов укладених договорів”, – повідомляє Фонд гарантування вкладів.

Нагадаємо, рішення про націоналізацію одного із найбільших українських банків ухвалили у неділю, 18 грудня. Держава відтепер володіє усіма 100% акцій. Вона ж в особі Міністерства фінансів гарантує збереження коштів клієнтів. Для їхнього захисту президент України Петро Порошенко подав до парламенту законопроект про додаткові гарантії вкладникам “ПриватБанку”. 20 грудня Верховна Рада ухвалила закон, який гарантує вкладникам “ПриватБанку” повернення 100% вкладів, як і в “Ощадбанку”, а не обмежує 200 тис. грн, як в інших банках.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.