Черкащину поділять на декілька госпітальних округів

Опубліковано: 23.12.2016

1436366256_mediki2

У ході майбутньої реформи Черкаська область буде поділена на декілька госпітальних округів. Щоправда, у Мінрегіонбуду та у місцевої влади різні бачення того, як це має бути. Тож будь-який варіант – ще не остаточний, підкреслює заступник начальника управління охорони здоровя Черкаської ОДА Олег Найдан, передає кореспондент УНН-Центр.

У Міністерстві регіонального розвитку, за попередніми планами, Черкащину хочуть поділити на три госпітальні округи.

“Наші пропозиції — це 6-7 госпітальних округів. Це Лівобережний, місто Черкаси, Черкаський, Звенигородський, Корсунський, Уманський округи. Ми виходили з того, аби мати можливість забезпечити якісними медичними послугами населення, враховуючи відстані у нашій області”, — сказав Олег Найдан.

Довідка УНН-Центр: Урядом розпочато процес створення Госпітальних округів – механізму співпраці між органами місцевої влади (районами, містами, ОТГ) з метою кращого управління медичною інфраструктурою. Відповідна ухвалена постанова встановлює технічні критерії для визначення географічних меж госпітальних округів та порядок їх створення: наявність принаймні однієї лікарні інтенсивного лікування (першого чи другого рівня); охоплення території з населенням мінімум 200 тис. осіб у разі наявності лікарні 2-го рівня або 120 тис. осіб у разі наявності лікарні тільки 1-го рівня; можливість доїзду до лікарні інтенсивного лікування з будь-якої точки округу за 60 хвилин. Госпітальний округ планується з такими межами і набором закладів, щоб в перспективі на його основі можна було створити ефективну і сучасну медичну мережу. Обласні державні адміністрації повинні надати МОЗ пропозиції щодо складу та меж округів. Їх перелік окремою постановою Кабмін повинен затвердити до 1 лютого 2017 р.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.