Важливо! Як уникнути обмороження – ДСНС

Опубліковано: 05.01.2017

Шановні громадяни мешканці м. Умань та Уманського району за інформацією поданою Українським гідрометеорологічним центром в найближчі дні на території нашої держави спостерігатиметься значне пониження температури навколишнього середовища до -20С0 та снігопади. В цей період існує загроза отримання травм в наслідок переохолодження та обморожень. З метою уникнення небезпеки та не допущення виникнення для Вашого життя та здоров’я Уманський РВ Управління ДСНС України у Черкаській області рекомендує: 

Дотримуйтесь основних правил поведінки в умовах низьких температур:
1. Скоротити перебування на морозі і без необхідності не виходити на вулицю.
2. Не одягати тісний одяг та взуття, бо це сприяє зменшенню обсягу кровообігу та швидкому замерзанню.
3. Не носити важких предметів (сумок, кошиків, тощо) які здавлюють судини, зокрема рук, що сприяє замерзанню.
4. Не вживати алкоголь, який сприяє розширенню судин, що призводить до втрати тепла та швидкого замерзання.
5. Не користуватися зволожуючим кремом для обличчя та рук.
При виявленні ознак обмороження необхідно вжити такі заходи:
– При обмороженні І ступеню для якого характерно почервоніння кінцівок, необхідно помістити людину у тепле приміщення. Дозволяється проводити масаж кінцівок.
Увага! Не слід зігрівати кінцівки за допомогою високої температури (на батареї опалення, гарячою чи теплою водою тощо) – перепади температури погіршують стан та наслідки при обмороженні.
– при обмороженні ІІ – ІV ступеню (блідість, втрата чутливості кінцівок) слід відігрівати постраждалого за допомогою теплого повітря (застосовувати фен та інші нагрівальні прилади) чи води починаючи з температури 20 градусів поступово підіймаючи до 33 – 34 градусів. Якщо відігрівання неможливе чи помітні ушкодження шкіри, а також при транспортуванні до медичних закладів на обморожені місця необхідно накласти термоізолюючу (ватно – марлеву, вовняну) пов’язку.
Увага! Не слід відігрівати постраждалого гарячою та теплою водою, швидке нагрівання може призвести до виникнення тромбозу судин та ускладнити перебіг захворювання.
Шановні громадяни дотримуйтесь правил безпеки життєдіяльності – це допоможе вберегти Ваше здоров’я та життя!

Фото Уманський РВ Управління ДСНС України у Черкаській області.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.