ВЧИЛАСЯ НА ВІДМІННО, А ЗАЛИШИЛАСЬ БЕЗ СТИПЕНДІЇ: ЧЕРКАСЬКА СТУДЕНТКА СТАЛА ЖЕРТВОЮ ОСВІТНЬОГО “ПОКРАЩЕННЯ”

Опубліковано: 14.01.2017

803637

Черкаських студентів-відмінників можуть залишити без підвищеної і навіть звичайної стипендії. Обурення цим питанням висловила студентка Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Анна Ішечкіна. Дівчина пояснила, що під час сесії були змінені умови отримання матеріального заохочення у ВНЗ. Відтепер всі старання отримати високі бали заради підвищеної стипендії марні. Адже при її нарахуванні будуть враховані бали не тільки за екзамени, а й за заліки, які раніше на стипендію не впливали. У тому, що студентів не попередили про це належним чином, дівчина звинуватила керівництво університету. У конфлікті розбирався сайт vikka.ua.

“У деканаті випадково дізналась, що більше не отримуватиму стипендію. Так трапилось, що згідно з новими рейтингами я не увійшла до цих 45% студентів. Все нічого, якби я не склала всі іспити на відмінно. Протягом усіх років навчання в університеті я єдина з групи отримувала підвищену стипендію – востаннє вона складала 916 гривень”, – розповіла студентка 4-го курсу Навчально-наукового інституту української філології та соціальних комунікацій.

ВЧИЛАСЯ НА ВІДМІННО, А ЗАЛИШИЛАСЬ БЕЗ СТИПЕНДІЇ: ЧЕРКАСЬКА СТУДЕНТКА СТАЛА ЖЕРТВОЮ ОСВІТНЬОГО "ПОКРАЩЕННЯ"

vycherpno.ck.ua

Наразі у виші навчаються за 100-бальною системою. У деканаті повідомили, що відтепер Анна Ішечкіна з недостатньо високими балами за заліки не отримає ні підвищеної, ні звичайної стипендії.

“Як виявилось, під ялинку, 28 чи то 29 грудня керівництво Черкаського національного університету зробило незабутній подарунок – затвердило нові положення, за якими для нарахування стипендії враховуються і заліки, і іспити. Виходить такий парадокс: студент, який має “3” за іспит буде на стипендії, на відміну від тих, хто має 5-ки. І невже можна прирівнювати фізкультуру до важливих і складних профільних предметів?” – підкреслила студентка.

При цьому вона пояснила, що про нові постанови КМУ в університеті чули давно, але на час складання останньої сесії ніхто зі зміненими правилами студентів не ознайомив.

“У грудні ходили різні чутки, але коли ми запитували у деканаті, нас тільки заспокоювали. 26 грудня сесія закінчилася і ми спокійно пішли на канікули”, – каже Анна Ішечкіна.

У свою чергу перший проректор ЧНУ ім. Б. Хмельницького Василь Мойсієнко стверджує, що студенти мали слідкувати за його повідомленнями щодо зміни нарахування стипендій у соціальній мережі. На його переконання, стипендіатам бити тревогу завчасно.

ВЧИЛАСЯ НА ВІДМІННО, А ЗАЛИШИЛАСЬ БЕЗ СТИПЕНДІЇ: ЧЕРКАСЬКА СТУДЕНТКА СТАЛА ЖЕРТВОЮ ОСВІТНЬОГО "ПОКРАЩЕННЯ"

Василь Мойсієнко

“Наразі проводиться лише моніторинг успішності студентів за підсумками першого семестру 2016/2017 навчального року та обирається найбільш прийнятна модель визначення рейтингового балу студента. Сподіваюсь, що МОН найближчим часом затвердить Примірний порядок формування рейтингу, який буде поширений на всі ВНЗ. Тому ще завчасно робити висновки щодо можливості отримання вами стипендії”, – написав він у Facebook.

Координатор громадської ініціативи “Студентський захист” Андрій Черних обурений ситуацією, з якою студентам, на жаль, доведеться змиритися.

“Не можна змінювати правила гри під час самої гри. Студентам же треба чекати нових положень по виплаті стипендій у вишах. Вчені ради спільно з органами студентського самоврядування мають їх затвердити”, – заявив експерт.

ВЧИЛАСЯ НА ВІДМІННО, А ЗАЛИШИЛАСЬ БЕЗ СТИПЕНДІЇ: ЧЕРКАСЬКА СТУДЕНТКА СТАЛА ЖЕРТВОЮ ОСВІТНЬОГО "ПОКРАЩЕННЯ"

Facebook / Андрей Черных

Тим часом у Міносвіти обговорюється Проект примірного порядку формування рейтингу успішності студентів.

“Перелік показників оцінювання навчальних досягнень включає всі екзаменаційні оцінки з обов’язкових дисциплін (предметів), а також може включати екзаменаційні оцінки з вибіркових дисциплін, оцінки за диференційовані заліки, курсові роботи (проекти), захисти практик тощо. Перелік таких показників встановлюється вченою радою факультету, інституту (педагогічною радою вищого навчального закладу) не пізніше початку семестру. У другому семестрі 2016/2017 навчального року – не пізніше 15 лютого 2017 року”, – йдеться в документі.

Ще 4 січня на порталі Вищої освіти України з’явилася інформація щодо визначення стипендій студентам ректоратом навчальних закладів.

“Ректорам до 11 січня необхідно призначити академічні стипендії студентам та подати інформацію про це до Міносвіти для розробки показників кошторису державного бюджету України на 2017 рік. Відповідного листа було направлено ректорам вищих навчальних закладів III і IV рівнів акредитації, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України, що фінансуються з державного бюджету”, – йдеться у повідомленні.

Раніше, 30 грудня, на сторінці Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана у Facebook була опублікована інформація щодо підвищення стипендій.

Так, з лютого 2017 року академічні стипендії будуть виплачуватись у нових розмірах. Мінімальна академічна стипендія становитиме 1100 грн, для окремих спеціальностей – 1400 грн, для відмінників – 1600 грн, для відмінників окремих спеціальностей – 2360 грн.

Водночас з 1 січня запроваджено новий Порядок виплати соціальних стипендій. Розмір соціальної стипендії для абсолютної більшості студентів – 1000 грн, для студентів-сиріт і студентів, позбавлених батьківського піклування – 2000 грн. При цьому у ВНЗ I-II рівнів акредитації мінімальний розмір соцстипендії складе 750 грн на місяць.

Як повідомляв сайт vikka.ua,  у 2017 році черкащани отримуватимуть лікарняні та декретні у новому обсязі.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.