У питній воді на Черкащині знайшли нітрати та мікроби

Опубліковано: 21.01.2017

завантаження (2)

ДУ “Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” впродовж 2016 року із джерел та мереж централізованого водопостачання досліджено 2106 проб питної води за санітарно-хімічними та 3407 проб – за мікробіологічними показниками. Гігієнічним вимогам не відповідали 164 (7,8%) та 189 (5,6 %) проб відповідно ( у 2015 році – 5,4% та 4,6%).

Питома вага проб питної води із відхиленнями від гігієнічних вимог за санітарно – хімічними показниками ( переважно – загальна жорсткість, вміст заліза, марганцю) перевищувала середньообласний показник в Золотоніському, Звенигородському, Катеринопільському та Тальнівському районах, за мікробіологічними (загальне мікробне число, коліформи) – в Кам’янському, Жашківському та Золотоніському районах.

Із джерел нецентралізованого водопостачання (приватні та громадські свердловини і колодязі) досліджено 1411 проб питної води за санітарно-хімічними показниками та 1409 проб – за мікробіологічними. Гігієнічним вимогам за санітарно-хімічними показниками не відповідали 342 (24,2%) проби (переважно за вмістом нітратів у приватних колодязях) та 160 (11,4 %) проб – за мікробіологічними показниками (у 2015 році – 38,6% та 13,5% відповідно).

Вище середніх по області виявлено проб з відхиленнями за санітарно – хімічними показниками у м. Сміла, Маньківському та Золотоніському районах, за мікробіологічними – Кам’янському, Уманському та Городищенському районах.

Вміст нітратів у питній воді криниць перевищував обласний показник у м. Сміла, Городищенському, Маньківському, Корсунь-Шевченківському, Монастирищенському, Уманському та Шполянському районах.

У 2017 році лабораторним центром буде продовжено моніторинг якості питної води в області.

Джерело:  “ДЗВІН”

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.