Яким він був: кореспондент ТСН згадує уманського Героя, що загинув під Авдіївкою (відео)

Опубліковано: 30.01.2017

16265423_1659606077673583_2984009433928287661_n

Серед загиблих внаслідок боїв під Авдіївкою на Донеччині бійців був капітан Андрій Кизило. Хлопець мав відмінне почуття гумору і не втрачав бойовий дух попри постійни обстріли ворога.

Андрій Кизило став одним з героїв сюжету кореспондента ТСН Андрія Цаплієнка. Журналіст згадує, що військовий був його “фронтовим гідом” в Авдіївській промзоні. Хлопець виглядав досить грізно, однак під шоломом мав обличчя із дитячими рисами та юнацький дзвінкий голос.

Інтерв’ю із Андрієм Кизилом записували ще в листопаді, в укритті під обстрілами. Коли зверху почувся черговий удар, журналіст запитав:

– Це що було?

– РПГ

– Розбирають вас…

– В них нічого не вийде.

– Вони намагаються просто розібрати цей будинок?

– Така тактика, вони розбирають будинки, щоб було, за що триматись.

– Хто проти вас тут стоїть?

– З тієї інформації, що маємо, тут стоїть батальйон “Восток”.

– Там місцеві чи під командуванням росіян?

– Точно не знаю, швидше за все, під командуванням росіян. Ті бійці, що в перших окопах, це точно не росіяни – це люди з так званих “ЛНР” та “ДНР”, росіяни не підуть на таке.

– Ситуація за два тижні кардинально змінилася. Так, як зараз стріляють, раніше не стріляли? Фактично щогодини стріляють, чому ситуація змінилася?

– Тут завжди так стріляли. Єдине, що змінилося, – тут стало холодніше. А так все без змін.

– Недалеко є Ясинуватська розв’язка. Важливий контроль над нею?

– Розв’язка – це в першу чергу дорога, це рух транспорту. Це головне її значення. Тут бої не тільки за розв’язку. Тут за кожен будинок бої. Не скажу, що це одна зі стратегічно важливих розв’язок. Так, вона одна з великих, але не найважливіша.

– Який тут бойовий дух людей?

– Ну, якщо я тут під обстрілом п’ю чайочок без каски, думаю, про дух тут все зрозуміло.

Сьогодні, 30 січня, Андрій Кизило був серед українських захисників, які загинули під Авдіївкою.  За словами журналіста, він був всього на три роки страший за його доньку.

“Здається, в мирних містах у його однолітків на вустах лише “Контрстрайк” та “Танчики”. Для нього ж слово “танчик” лунало геть не прикольно. Танки всю ніч сьогодні били по них. Вони це витримали. А потім прилетів “кабанчик”. Міна-стодвадцятка. Загинуло троє. Андрій серед них”, – йдеться в його повідомленні.

Цаплієнко наголосив, що молоді українські бійці ідуть на зустріч смерті із посмішкою на обличчі.

“Бій під Авдіївкою як продовження битви під Крутами. Війна дітей, які вірять, що воюють за майбуття. Вони, посміхаючись в об’єктив, йдуть назустріч смерті, а нам залишаються лише їхні молоді посмішки. Прихований сенс яких стане зрозумілим лише з часом. Не зрадьте їх… Не забувайте…”, – резюмував він.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.