У апеляційному суді розглядають справу 18-річного хасида, який понівечив хреста в Умані

Опубліковано: 02.02.2017

16465984_1941051049457090_620067650_o-424x316

Сьогодні в Апеляційному суді Черкаської області розглядали справу громадянина Ізраїлю Шимона Нетанеля, причетного до хуліганського акту відносно встановленого в Умані хреста з розп’яттям Ісуса Христа. Ураховуючи статтю, яку інкримінують 18-річному хасиду, прокуратура вимагає у суду запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

Нагадаємо, 31 грудня 2016 року троє осіб пошкодили хрест з розп’яттям, встановленим в Умані біля місцевої синагоги. Поліція затримала винуватців, а за фактом скоєного розпочала кримінальне провадження за ч. 3 ст. 161 КК України (Порушення рівноправності громадян).

Згідно фабули справи, Шимон Нетанель «вчинив цинічні злочинні дії з метою розпалювання національної ворожнечі між іудеями і християнами» – за попередньою змовою з групою осіб справив природні потреби на хреста, а потім відірвав гіпсове розп’яття.

Після затримання ізраїльтянина помістили до ізолятора тимчасового тримання, де він перебував три дні. Як стверджують адвокат підозрюваного Олег Верємєєнко та обласний координатор Уповноваженого з прав людини ВР України Леся Валяєва затримання та тримання під вартою Шимона Натаніеля було здійснено з порушенням процесуальних норм і дотримання прав людини, оскільки він є інсулінозалежним інвалідом і йому не було забезпечено необхідну медичну допомогу, що призвело до погіршення стану здоров’я підозрюваного.

Фото: Про все

Фото: Про все

За рішенням Уманського міськрайонного суду громадянину Ізраїлю було обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання не залишати Умань та Черкаську область без відповідного дозволу. Натомість прокуратура, посилаючись на тяжкість скоєного злочину, та те, що підозрюваний може виїхати за кордон, вимагає запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб.

Адвокат підозрюваного Олег Веремеєнко зазначив, що не вбачає у діях юнака-хасида ознак скоєння кримінально-караного діяння, проте погоджується, що вчинок підзахисного є неправомірним та потребує покарання, але у відповідності до ст. 173 КУпАП (Дрібне хуліганство).

– Хай відповідає за скоєне. Підмітає вулиці, прибирає сніг в Умані, фарбує паркани. Його дії можна кваліфікувати як дрібне хуліганство, але аж ніяк не як тяжкий злочин, – зазначив адвокат.

Крім того, адвокат подав клопотання до суду про те, що, згідно з інформацією Уманської міської ради, цей хрест встановлено самочинно без будь-яких дозволів і тому він не є об’єктом, який перебуває під захистом органів міської влади.

Також, Олег Веремеєнко вважає, що встановлення самого хреста – це провокація, оскільки встановлено його прямо навпроти місцевої синагоги.

Як наслідок, у своєму виступі захисник попросив суд у відхиленні апеляційної скарги прокуратури, оскільки в справі відсутні потерпілі від скоєного акту.

– У справі немає жодного доказу про наявність потерпілої сторони. Жодна особа не отримала серцевого нападу через цей акт або інших негативних наслідків, – зауважив Олег Верємєєв.

Під час слухання справи підозрюваному стало зле  і йому викликали швидку допомогу. За словами лікарів, Шимон Нетанель потребував негайного огляду в ендокринолога, оскільки його цукор в крові перевищив норму у кілька разів.

Зважаючи на це, суд оголосив перерву у засіданні до 2 лютого. Шимона Нетанеля було доправлено до лікарні для огляду у ендокринолога.

Джерело:

Про все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.