Забрудненість ґрунтів Черкащини важкими металами зросла

Опубліковано: 10.02.2017

32160

Впродовж 2016 року спеціалісти зафіксували підвищення рівня забрудненості ґрунтів Черкаської області важкими металами. Про це УНН-Центр повідомили у Черкаському обласному гідрометцентрі.

У 2016 році фахівцями лабораторії Черкаського обласного гідрометцентру було відібрано 45 проб ґрунту. У пробах визначався вміст таких речовин: кадмій, марганець, мідь, нікель, свинець, цинк. Результати спостережень показали, що у 22% всіх відібраних проб зафіксовані високі концентрації важких металів, які перевищували гранично – допустиму концентрацію. У 2012 році цей відсоток становив 8%, у 2007 році – 3%.. Тобто, забрудненість ґрунтів важкими металами зросла.

Найбільш забруднені ґрунти свинцем (64% проб з перевищенням ГДК). Вміст цинку перевищував ГДК у 53% проб. По кадмію та міді відсоток проб з перевищенням ГДК склав 11% та 4%.

Результати спостережень свідчать, що внаслідок багатотоннажних викидів забруднювальних речовин у атмосферне повітря, як автотранспорту так і підприємств, уже сформувались зони підвищеного забруднення ґрунтового покриву у м. Черкаси важкими металами.

В невеликих кількостях майже всі важкі метали необхідні для рослин та живих організмів. Проте перевищення допустимої їх кількості призводить до захворювань. Вони викликають у людини серйозні фізіологічні порушення, токсикоз, алергію, онкологічні захворювання, негативно впливають на генетичну спадковістьонкологічні захворювання, негативно впливають на генетичну спадковість.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.