У Тальному скандал щодо допомоги землякам в АТО

Опубліковано: 12.02.2017

080220171452462120915

3 лютого тальнівець Володимир Володін попросив земляків поширити у Фейсбуці інформацію про те, що із райдержадміністрації до установ, підприємств надійшов лист-телефонограма згідно з яким проводиться збір «матеріальної допомоги для придбання необхідних речей бійцям нашого району, що перебувають на Сході України».

Активіст переконаний: якщо у листі райдержадміністрації відсутня інформація про те, який командир військової частини, чи боєць звернувся до тальнівської влади, що конкретно попросив і в якій кількості, то такі дії чиновників мають ознаки злочину передбачених ч.2 ст.190 Кримінального кодексу України (заволодіння чужим майном, або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство). До того ж, у листі в наказовому тоні зазначено «допомогу необхідно надати до 05.02.2017 року», то такі дії посадових осіб Тальнівської РДА, на думку Володимира Володіна, мають ознаки ще й злочину, передбаченого ст.364 Кримінального кодексу України (зловживання владою, або службовим становищем).

«Хто персонально веде облік матеріальних цінностей? Куди будете їх везти? Хто кінцевий отримувач допомоги? Кому призначенні коліматорний приціл, «глушник», прилад нічного бачення, тепловізор, автошини на автомобіль ЗІЛ та КАМАЗ? – запитує Володимир Геннадійович відповідальних із райдержадміністрації. – Прошу вказати того, хто замовив це обладнання. Бо частину з цього переліку в простому воєнторзі не купиш. І чому голова районної організації ветеранів та учасників АТО Василь Данилюк нічого про те, що кому везуть, не знає. Ці запитання виникли, бо, як пишуть ЗМІ, користувачі Інтернету та говорять волонтери Тального, ця допомога збирається для жителів Авдіївки, а не для воїнів АТО».

Володін попросив посадових осіб Тальнівської райдержадміністрації надати відповіді на поставлені ним запитання. Він не приховує:

«В разі ненадання роз’яснення щодо запитуваної інформації посадовими особами Тальнівської РДА 06.02.17 року, мною та постраждалими громадянами внаслідок шахрайських дій посадових осіб Тальнівської РДА буде направлена заява до правоохоронних органів про відкриття кримінального провадження відповідно до ст. 190, 364 Кримінального кодексу України».

Свою позицію активіст пояснює просто: «Ці мої дії спрямованні для недопущення, щоб «брудні лапи» заплямували святу справу волонтерів щодо допомоги воїнам АТО та підірвали довіру громадян до волонтерів та волонтерства».

Опубліковане у Інтернеті звернення Володимира Володіна швидко набуло розголосу. Прочитали його і в райдержадміністрації.

«Із 2014 року райдержадміністрація помагала, помагає і буде помагати бійцям. Поки війна не завершиться, – каже у понеділок, 6 лютого, перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Гречка. Його підпис стоїть під розісланим в установи і сільські ради листом-телефонограмою. – Повірте, додому ніхто не тягне. Всі знають де я живу, можете поїхати подивитися. Так ми звертаємося до установ, організацій, людей за допомогою. Велике їм спасибі, що відгукуються».

Посадовець показує і навіть дозволяє сфотографувати листи і записник, де зазначено, хто із бійців звертався і що потребує. Каже, що все зібране зберігається в автокласі в управлінні агропромислового та економічного розвитку. Пропонує поїхати подивитися, скільки вже зібрали.

Пропозицію Володимира Володіна опублікувати номери військових частин і прізвища командирів, яким везуть допомогу, вважає абсурдною. Це протизаконно.

«Стосовно Авдіївки, коли пішло загострення на фронті, керівництво Черкаської облдержадміністрації отримало лист від свої колег із Донецької облдержадміністрації лист з проханням допомогти постраждалому населенню Авдіївки, – продовжує Володимир Гречка. – Відповідно звернулися і до нас за допомогою. Ми відгукнулися, щоб показати – українці, тальнівці не фашисти, як про нас там говорять. Тому, крім опублікованого в Інтернеті листа-телефонограми, на села і в установи пішла ще одна телефонограма з проханням допомогти Авдіївці. Ніхто ще нікуди нічого не відправляв. Зібрані речі – на складах. Кошти передані спілці АТО».

Цього ж дня, після обіду, у кабінеті першого заступника голови райдержадміністрації Володимира Гречки відбулося засідання Центру допомоги АТО при райдержадміністрації. У засіданні беруть участь представники влади, громадських організацій ветеранів і учасників АТО, Червоного Хреста, «Майдану», Громадської самооборони.

Володимир Гречка зазначив, що на попередньому зібранні 31 січня прийняли рішення зібрати допомогу для земляків, які перебувають в зоні проведення АТО.

«Проведений і збір коштів, і матеріальної допомоги. Матеріальна допомога збиралася у двох місцях. Це в управлінні агропромислового розвитку і на базі в Скіченка. Крім того був проведений збір коштів. Всі зібрані кошти на сьогоднішній день зараз у Сірьожі Шкляренка (заступник голови районної спілки ветеранів та учасників АТО – ред.). А дальше наша пропозиція – є атовці, є представники громадських організацій, разом визначитися, що купуємо? Де купуємо? Щоб потім не було кривотолків».

«Наразі загальна сума зібраних коштів 23 тисячі 800 гривень», – інформує заступник голови районної спілки ветеранів та учасників АТО Сергій Шкляренко.

Він каже, що багато підприємців не хочуть давати гроші, а погоджуються купити речі із списку необхідного.

Голова ГО «Майдан» Ольга Грядюжкіна проти такого підходу, бо хлопці-атовці краще знають, що потрібно і якої якості. Із нею погоджується і Сергій Шкляренко: «краще менше, але якісніше купити».

Що куплять на зібрані кошти на зборах не озвучували.

«Сьогодні у нас є продукції на чотири буси, – розповідає співголова Центру допомоги АТО при РДА Віталій Захарчук, – десь 250 кілограм чоловічого одягу – Світери, сорочки, майки, носки. Усе посортовано. Є олія, і капуста, і картопля, консерви, ковбаси, мед, часник, цибуля і 50 кілограм сала. І ще несуть! Сьогодні загрузили 630 літрів мінеральної води. Ми не можемо людям заборонити нести допомогу!»

Вирішують, що допомогу для жителів Авдіївки залишать землякам на передовій, а вже вони хай вирішують, кому віддати речі.

Те, що Центр допомоги АТО робить добру і потрібну справу ні в кого заперечень не викликає, але голова ГО «Майдан» Ольга Грядюжкіна пропонує, щоб координацію потреб бійців вела спілка ветеранів та учасників АТО.

«У нас уже й відповідальні визначені», – кажуть атовці.

Це чомусь не всім присутнім подобається. Особливо представниці підприємців Олені Бабій і деяким представникам влади. Слово координація вони чомусь сприймали як уміння домовитися із бізнесом і органами місцевого самоврядування. Але, розібравшись у термінах, одноголосно погоджуються на пропозицію Грядюжкіної.

Зауважимо, що після повернення зі Сходу Центр допомоги АТО, який діє при райдержадміністрації, обіцяє прозвітуватися про доставлений вантаж.

 

Джерело: Вісті Черкащини

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.