Один із Курильських островів названо на честь Героя України з Уманщини

Опубліковано: 13.02.2017

369aa77-500derevyanko-1941

Один із п’яти безіменних курильських островів отримав назву Дерев’янко — на честь українця, що поклав кінець 2 світовій війні, генерал-лейтенанта Кузьми Дерев’янка. Про це повідомляє сайт Стожари

Відповідне розпорядження підписав прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв, повідомляють російські ЗМІ.

Відомим на весь світ Кузьму Дерев’янка зробив один підпис – від імені Радянського Верховного Головнокомандування він підписав Акт про капітуляцію Японії, яким було поставлено останню крапку в Другій світовій війні.

“Українець, що поклав кінець 2 світовій війні” – так в ті роки говорили про Кузьму Дерев’янка. Розчерком пера генерал Кузьма Дерев’янко поставив свій підпис під актом капітуляції Японії. Чим поставив крапку у другій світовій війні. В принципі, на його місці міг опинитися будь-хто. Але Сталін чомусь вибрав саме його. Ми повинні пам’ятати про те, що українці відігравали далеко не останню роль у світовій історії.

Народився Кузьма Дерев’янко 14 листопада 1904 в селі Косенівці на Уманщині. У радянській Червоній армії з 1922 року. Закінчив Київську, а згодом Харківську військові школи.

Учасник Радянсько-фінської війни 1939–1940, відзначений орденом Червоної Зірки та позачерговим званням полковника. Головні військові здобутки Кузьма Миколайович отримав під час Другої Світової війни, закінчивши її у званні генерал-лейтенанта. 2 вересня 1945 року від імені радянського Верховного Головнокомандування приймав капітуляцію Японії. За кілька днів після атомного бомбардування міст Хіросіма та Нагасакі генерал Дерев’янко відвідав радіоактивну місцевість та склав детальний звіт з фотографіями. Через що отримав сильне опромінення.

Помер 30 грудня 1954 у Москві.

7 травня 2007 тодішній Президент України Віктор Ющенко підписав Указ про присвоєння посмертно звання “Герой України” з удостоєнням ордена “Золота Зірка” за мужність і самовідданість, виявлені у роки Другої світової війни 1939-1945 років та дипломатичні заслуги у повоєнному врегулюванні міждержавних відносин.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.