У Черкаській області на обліку перебувають 274 онкохворі дитини

Опубліковано: 18.02.2017

1459250406-222

Станом на середину лютого на обліку в дитячому відділенні Черкаського обласного онкодиспансеру нараховуються 274 дитини — це ті, що зараз перебувають у відділенні на лікуваннні, і ті, що вже проліковані і належать до групи нагляду. Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту УНН-Центр повідомила завідувач дитячим відділенням Черкаського обласного онкодиспансеру Оксана Глухарєва.

“Така кількість онкохворих дітей нараховується стабільно в останні роки — дещо менше, дещо більше. Безпосередньо у відділенні лікуються близько 30 осіб, іноді — 34-38. Серед онкологічних захворювань переважають злоякісні захворюання крові — 70-73 %.Серед пухлинні утворень більше дітей до трьох років з вродженими діагнозами і на жаль, більшість з них в запущеному стані. Але є й підлітки: у них набуті онкозахворювання”, – розповіла Оксана Глухарєва.

Щодо забезпечення дитячого відділення, то, за словами завідувачки, воно хоч і залишається недостатнім, проте стало трохи кращим, ніж за попередній період. Також продовжують допомагати волонтери та спонсори — апаратурою, розхідними матеріалами, медикаментами. Тож тягар, що лягає на плечі батьків онкохворих дітей, вдається полегшити.

А самому відділенню потрібна інша допомога. Тут відчувають гостру нестачу кадрів: зараз працюють три молоді спеціалісти, проходять інтернатуру, але потрібні і дитячий гематолог, і дитячий анестезілог.

Нагадаємо, у вересні 2001 року у Люксембурзі на черговій зустрічі Міжнародної конфедерації батьків, чиї діти хворі на онкологічні захворювання, було ухвалено рішення про проведення Міжнародного дня дитини, хворої на рак. З 2003 року 15 лютого офіційно вважається Міжнародним днем дитини, що хвора на рак. Основна мета цього дня — покращити інформування суспільства про проблеми дитячих онкологічних хвороб.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.