Скандал. На Черкащині рейдери в погонах тероризують аграріїв.

Опубліковано: 21.02.2017

MFWY5Y6loQk Q_kDY9IDwCs

Як видно, реформування поліції проходить не зовсім так, як би хотілося простим людям. Натомість, деяким кримінальним елементам, домовитися із поліцейськими залишається так же просто.

Жителі села Ягубець, що на Христинівщині, багато років намагаються відстояти своє законне право – отримати земельні паї. Злочинне угруповування рейдерів, на чолі із заступником “Київгазу” Сергієм Овчаруком та заступником прокурора Умані Русланом Резніком, яким не подобаються такі “розклади”, всіма законними та незаконними методами намагається запобігти розпаюванню. Тоді можна було б “домовитись” із геокадастром та обробляти ягубецькі землі.

Протистояння громади села з рейдерами тягнеться уже більше року, у ЗМІ періодично освітлювалися дані події. Про вербування голови сільської ради, численні суди, провокації, затягування розслідувань неодноразово розповідали представники КСП «Ягубець». Журналістське розслідування проводив телеканал 2+2, програма «Люстратор».

Однак схеми підозрюваного в рейдерстві  Сергія Овчарука дають результати.  З допомогою Миколи Наконечного, Руслана Резніка,  Ігоря Полиці та інших своїх працівників  “віджато” частину землі у ПП “Дніпро”, що веде сільське господарство у с. Угловата Христинівського району, ведуться рейдерські напади на ТОВ “Верхнячка-Агро”.

Після закриття сфабрикованої кримінальної справи про нібито рейдерське захоплення керівництвом КСП «Ягубець» сільських земель для затягування та блокування процесу розпаювання у Ягубці було обрано також ще один брудний привід для відкриття нової справи: одному з представників рейдерів розстріляли авто, звинувачуючи в цьому серед інших і керівництво КСП “Ягубець”.

Обрали саме розстріл із гладкоствольної рушниці – не підпалювання, не підрив, не пошкодження гальмівних магістралей. Неважко зробити припущення – розстріл – тому що найлегше відремонтувати, а гладкоствольну зброю для того, щоб балістична експертиза не дала результату. Причина проста – факт пошкодження авто можна використати як шантаж, залякування. Завести кримінальну справу, а на підозрюваних тиснути допитами, обшуками чи навіть судами.

Так, нещодавно і сталося. До офісу КСП “Ягубець”, також до його керівництва та рядових жителів села, що активно виступають за розпаювання, з обшуком приходили працівники правоохоронних органів. Шукали, нібито рушницю, з якої обстріляли автівку. Після стрілянини пройшло близько 3 місяців, але правоохоронці вирішили обшукувати саме зараз. Причому психічно здоровій людині важко уявити, щоб підозрюваний у замаху беріг зброю у офісі свого ж підприємства. Можна зробити припущення – рейдерська машина, очолювана Овчаруком та Резніком і далі методично йде проти людей, жителів села.

Через прагнення до наживи обманним шляхом, вмирають майбутні пайовики, адже переважна більшість законних претендентів на власний пай це пенсіонери ДП “Ягубець”. Тільки за минулий рік з цієї причини вже ніколи не отримають землю 18 людей, паї не перейдуть у спадок  їх дітям та онукам. А в сільській місцевості отримання прибутку з оренди земельних паїв є одним з основних джерел для виживання.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.