У Монастирищі вшанували воїнів

Опубліковано: 25.02.2017

55_tn

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав Україна відзначає вже 28-й рік поспіль. 15 лютого 1989 року  закінчилася одна із трагічних воїн другої половини ХХ століття – війна в Афганістані. Зараз в Україні — понад 150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько 8-ми тисяч мають поранення, понад 6 тисяч є інвалідами. Про це пише МАНАСТИРИЩЕ СЬОГОДНІ з посиланням на Монастирищенську РДА.

      Ця війна зламала життя багатьом молодим хлопцям. Незважаючи ні на що, вони чесно виконували свій громадянський обов’язок, залишалися вірними присязі до кінця. 87 воїнів відзначені високим званням Героя Радянського Союзу, 19 з  них – уродженці України. Десятки тисяч солдатів і офіцерів нагороджені бойовими орденами і медалями.

В актовій залі професійного ліцею зібрались юнаки та дівчата, керівництво, викладачі та майстри ліцею, запрошені воїни-афганці Анатолій Моргонюк та Олександр Лисюк, для яких відбулась година-вшанування «Їх долі обпалені війною». У виконанні учнів ліцею звучали вірші та пісні присвячені Афгану, ілюструвались ті далекі страшні події, які змінили назавжди тих, хто пройшов через палюче сонце Афгану, де на кожному кроці чекала смерть. Увазі присутніх демонструвалась книжкова виставка  «Серця обпалені війною» підготовлена працівниками районної бібліотеки. З нашого району у цій кривавій війні брали участь 115 солдат, двоє з них загинули. Це Корченюк Віктор та Кшемінський Григорій.

Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих, вшановуємо тих, кому довелось воювати. Ми пишаємось їхньою мужністю, героїзмом, бо вони сумлінно діяли так, як присягали. На згадку про зустріч воїнам-афганцям молодь вручила квіти та пам’ятні подарунки. У складні для країни часи воїни-афганці проявили героїзм і мужність на Донбасі, де у боях загинуло більш як 70 воїнів, серед яких і перший заступник голови Української Спілки ветеранів Афганістану, Герой України легендарний Олег Міхнюк. Пройшовши пекло Афгану, мужній десантник загинув, боронячи незалежність і цілісність Батьківщини вже сьогодні…

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.