У селах Уманського району стартували «сходки» громад

Опубліковано: 25.02.2017

1487686572_shod

У населених пунктах Уманського району наразі активно проходять загальні збори громадян. Їх мета, зазвичай, – проаналізувати роботу сільського голови й виконкому сільської ради, почути думки людей з тих чи інших питань, обговорити плани на майбутнє, визначитися з пріоритетними напрямками у роботі органів місцевого самоврядування.

З Про це повідомляє кореспондент онлайн-газети Новини Черкас.

агальні збори, або по-народному «сходки», уже пройшли в селах Ладижинка і Свинарка 27 січня та 8 лютого відповідно, а цього тижня – в селах Степківка, Коржовий Кут, Антонівка, Краснопілка, Городецьке, Дубова та Дмитрушки.

У кожному населеному пункті традиційними питаннями стали звіти сільського голови, депутата районної ради, керівників установ та організацій, що знаходяться на території села та затвердження суми самооподаткування.

Як поінфомувала на зборах степківської громади сільський голова Людмила Гончаренко, їхнє село – повністю самодостатнє, і в минулому році вдалося значно перевиконати план наповнення бюджету: 184% – виконання дохідної частини по загальному фонду, 106% – по спеціальному. Серед досягнень – ремонт дороги по вулиці Святкова та розробка проекту по вуличному освітленню. У планах – виготовлення генерального плану села, ямковий ремонт, вуличне освітлення по вулиці Шевченка.

Серед проблем, які громада також прагне вирішити, – ремонт дороги державного рівня Сушківка-Степківка, облаштування місця відпочинку біля ставка, ремонт автобусної зупинки.

У селі Коржовий Кут зареєстровано 135 осіб, фактично проживає 118, – звучало на зборах громади у доповіді сільського голови Віри Бабій.

Протягом 2016 року тут було проведено ямковий ремонт вулиць, благоустрій двох кладовищ та ін.

У 2017 році планують поточний ремонт вулиць Садова та Б.Хмельницьго (на що було закуплено 200 т. щебеню), привести до ладу альтанки в селі, оформити земельну ділянку, де знаходиться заповідник Михайла Чудотворця, капітальний ремонт ФАПу, встановлення додаткових рейсів автобусного сполучення у вівторок (третій рейс) та суботу (два рейси).

На сходці в Антонівці очільниця села Владислава Баюк повідомила, що в населеному пункті числиться 318 дворів, з яких лише 193 – постійно проживаючих.

У 2016 році вдалося отримати шкільний автобус, відремонтувати ФАП, ліквідувати стихійні сміттєзвалища.     Поряд з цим, залишаються у планах ремонт будинку культури та відновлення роботи млина, також вирішено поставити пам’ятник учасникам Антитерористичної операції.

Жителі Краснопілки на загальні збори, які відбулися 16 лютого, збиралися досить пасивно, і змогли зійтися лише на годину пізніше запланованого.

Сільський голова Петро Семенюк повідомив, що бюджет у 2016 році виконано успішно – із показником 151,29% надходжень до загального фонду. Тому за кошти місцевого бюджету вдалося здійснити багато позитивних справ. Зокрема, виконано капітальний ремонт ФАПу на суму 140 тис. грн., ремонт зупинок – 58 тис. грн., поточний ремонт доріг по вулицях Перемоги, Миру, Шкільній, Л.Українки та Шевченка – 909 тис. грн. тощо.

Пріоритетні плани на 2017 рік – поставити додаткову водонапірну башту, провести водогін на двох вулицях, а до 2019 року поступово охопити водопровідною мережею все населення.

Сільському голові Городецького було що розповісти на сходці: на 800 тис. грн. відремонтовано дорожні покриття, 96% населення виготовили документи на земельні ділянки, 14 земельних ділянок по 2 га виділено учасникам АТО, ліквідовано всі стихійні сміттєзвалища. Також оздоровлювали дітей з Артемівська в пришкільному таборі, брали участь у конкурсі «Найспортивніше село Черкащини». Похвалилися тут і тим, що село відвідав Патріарх Філарет до 250-річчя Покровської церкви.

Проте, в населеному пункті ще є, над чим працювати. На зборах було обговорено ряд проблемних питань, які поставили у пріоритет вирішення на 2017 рік. Зокрема, це налагодження регулярних автобусних перевезень, встановлення вуличного освітлення по вул. Дружби і прилеглих до неї.

У суботу, 18 лютого, відбулися загальні збори громадян у селі Дмитрушки. Протягом 2016 року, як звітувався сільський голова, тут було зроблено ремонт дорожнього покриття вулиць Зоряна і Петропавлівська, ремонт покрівлі сільського будинку культури та адмінприміщення, придбано газовий котел у дошкільний навчальний заклад, здійснювалася робота щодо ліквідації стихійних сміттєзвалищ та багато іншої.

В ході жвавого обговорення на сходці питань, що турбують жителів Дмитрушок, було прийнято такі рішення: запропонувати автоперевізникам диференціювати вартість проїзду від села до різних частин міста Умань, ввести штатну одиницю електрика, збільшити кількість комп’ютерів в школі у зв’язку з великою кількістю учнів; закупити шкільний автобус; відремонтувати аварійну греблю по вулиці Садовій тощо.

Кожну сходку відвідували представники районної державної адміністрації та районної ради. Зокрема, це спеціалісти Управління праці та соціального захисту населення, який надавав консультації з приводу призначення субсидій, цивільного захисту населення й оборонної роботи, який інформував про переваги контрактної служби в армії, та інші спеціалісти.

Голова районної державної адміністрації Віталій Олійник та голова районної ради Оксана Супрунець ознайомлювали з досягненнями у 2016 році, планами на 2017.

Зокрема, очільники району Віталій Васильович зазначав: у минулому році забезпечено виконання усіх місцевих бюджетів, що дало змогу реалізувати ті заходи, що стосуються виконання Програми економічного і соціального розвитку району. У пріоритеті були галузі освіти, медицини та житлово-комунального господарства.

Так, на галузь освіти було спрямовано 83 млн. грн.. Здійснювалися капітальні та поточні ремонти в навчальних закладах, придбано 4 шкільних автобуси на умовах співфінансування. У цьому році планується придбання ще 2 шкільних автобусів.

З метою впровадження та удосконалення нових методів роботи в Уманській центральній районній лікарні у 2016 році для відділень та структурних підрозділів за кошти обласного, місцевого бюджету та субвенційних коштів сільських рад було придбано медичне обладнання на загальну суму 8,2 млн. грн., серед яких – пересувний флюорограф. Проведені ремонтні роботи на загальну суму 810 тис. грн.

У 2017 році нашим завданням є проведення системи інформатизації усіє галузі медицини, що дасть змогу зменшити черги, біля кабінетів лікарів та мати електронну версію медичної історії кожного пацієнта. З цією метою у 2016 році за рахунок коштів районного бюджету було закуплено комп’ютерне обладнання на суму 1,2 млн. грн.

Що стосується розвитку первинної ланки нашого району, то з метою наближення медичних послуг для населення в лікарських амбулаторіях введено посади лаборантів, що дало змогу забезпечити лабораторні дослідження. Придбано 4 аналізатори крові та сечі для амбулаторій сіл Ладижинка, Родниківка, Бабанка, Юрківка на суму 659,7 тис. грн.

Дана робота буде продовжуватись і надалі, кожна амбулаторія буде забезпечена аналізаторами.

Придбано автомобіль для Ладижинської АЗПСМ на суму 175,9 тис. грн. Квартиру для лікаря на суму 60 тис. грн., 4 електрокардіографи для центральної амбулаторії та медичних закладів району. З метою проведення інформатизації закуплено 15 комп’ютерів.

Найбільше, що турбує жителів нашого району та й держави в цілому це стан наших доріг.

У 2016 році проведено ремонт доріг комунальної власності на суму 22,1 млн. грн. Капітальні та поточні ремонти доріг виконано у 40 населених пунктах. В минулому році за рахунок коштів районного бюджету було відремонтовано дорогу місцевого значення Умань-Кочубіївка на суму 500 тис. грн.

За рахунок виконання соціально-партнерських угод з сільськогосподарськими підприємствами на ремонт доріг було спрямовано 3,4 млн. грн.

З метою якісного транспортного сполучення у 2016 році були відкриті нові маршрути Умань – Ладижинка, Умань – Фурманка, жителі даних сіл мають щоденний транспортний зв’язок.

В даний час в районі оголошено конкурс на перевезення пасажирів на приміських 11 автобусних маршрутах.

Жителів кожного населеного пункту, де відбувалися сходки, цікавило питання добровільного об’єднання територіальних громад. Очільник району Віталій Васильович повідомляв про напрацювання райдержадміністрації і в цьому напрямку, наголосивши, що робоча група райдержадміністрації надає методичні поради та інформаційні матеріали щодо спроможності таких громад.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.