З 1 березня соціально-економічномі зміни для черкащан невтішні: вимкнення і подорожчання

Опубліковано: 01.03.2017

1 березня – це не лише початок календарної весни. Що очікує черкащан після 1 березня в соціально-економічному плані- пише Рідна Черкащина з посиланням на всеукраїнські ЗМІ.

  • Подорожчання світла

З 1 березня тариф на електроенергію знову підвищиться і становитиме 90 копійок – 1,68 гривні за кіловат. Це буде п’яте і останнє подорожчання, визначене постановою НКРЕКП №220 від 26 лютого 2015 року

Результат пошуку зображень за запитом "подорожчання світла"

Зокрема, за  обсяг, спожитий до 100 кВт/год електроенергії на місяць (включно) платитимуть по 90 копійок за кіловат (зараз 0,714 копійки). За обсяг, спожитий від 101 кВт/год – 1,68 гривні (зараз від 101 до 600 кВт/год включно – 1,29гривні, від 601 кВт/год та більше – 1,638 гривні).

Для багатодітних, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу незалежно від обсягів споживання електроенергії тариф становитиме 90 копійок за кіловат.

  • Перерахунок субсидій

Через підвищення тарифів на електроенергію навесні відбудеться перший перерахунок субсидів (другий – наприкінці опалювального сезону).

Пов’язане зображення

“У разі зростання тарифів на той чи інший вид комунальних послуг, на який надається субсидія, перерахунок розміру безповоротної державної допомоги здійснюється з моменту змін. Тобто, у березні 2017 року буде проведено перерахунок розміру субсидії для всіх її отримувачів у зв’язку із плановим підвищенням цін на електроенергію”, – ідеться на урядовому порталі teplo.gov.ua. 

Наприкінці весни зроблять перерахунки розмірів субсидій на оплату за теплопостачання.

  • У Черкасах можуть вимкнути 500 ліфтів

У Черкасах з 1 березня вимкнуть близько півсотні ліфтів, які перебувають на обслуговуванні КП Соснівська СУБ. За словами директора “Черкасиліфт” Петра Сороколєта, 28 лютого закінчується термін угоди із КП “Соснівський СУБ”, а продовжити співпрацю керівництво “Соснівської СУБ” відмовляється. Тому роботу ліфтів буде припинено, адже згідно з правилами безпечної експлуатації вони не можуть працювати без відповідного технічного обслуговування, повідомляє region.unn.ua.

Результат пошуку зображень за запитом "ліфти"

Водночас юрист КП “Соснівський СУБ” Ірина Колесниченко стверджує, що угода буде укладена з новим підрядником. За її словами, “Черкасиліфт” не можуть вимкнути ліфти, оскільки це незаконно, заяви директора про вимкнення є лише погрозами. Причиною конфлікту між підприємствами стало підвищення вартості послуг “Черкасиліфт” майже вдвічі – із 230 грн до 430 грн. Про відключення ліфтів вже попереджено міського голову Анатолія Бондаренка та прокуратуру.

  • Зросте в ціні віза до Єгипту

Єгипет з 1 березня піднімає вартість віз для туристів, що в’їжджають до країни, з 25 до 60 доларів. У такий спосіб країна намагається відновити процвітання туристичної галузі після політичних потрясінь 2011 року. У 2016 році доходи Єгипту від туризму скоротилися до $3.4 млрд, що на 44,3% менше у порівнянні з попереднім роком.

Результат пошуку зображень за запитом "египет"

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.