На Уманщині завалилася катакомба

Опубліковано: 04.03.2017

На Уманщині завалилася катакомба На Уманщині завалилася катакомба

На Уманщині стався обвал катакомби. Глибина більше 5 метрів, обвалився забор, дерево на половину пішло під землю. Про це йдеться в групі “Секрети Умані” соцмережі Вконтакті.

 

Для довідки

Чотири століття ховаються під землею уманські катакомби. Точна дата невідома, але перші згадки про підземні ходи датуються XVII століттям. Хто і коли викопав уманські печери, так само незрозуміло, як і навіщо. Появу більшості з них дехто приписує кріпакам Станіслава Потоцького, які таким чином нібито намагалися сховати скарби свого пана. Не надто серйозна версія з огляду на те, що за таких обставин кілька тисяч осіб знали б про схованки. За іншою версією цими ходами у XVII столітті до козацької фортеці доправляли провіант і воду. у 1677 році ходами до фортеці потрапили турки.

У 1768 році найкривавішу розправу тут влаштували гайдамаки, так само захопивши місто буквально з-під землі: тоді польські шляхтичі, греко-католицькі священики та євреї-орендарі були вирізані або втоплені у криницях, а їхнє майно опинилося в руках ватажків повстання. Саме тому ще й зараз печери називають «гонтівськими». У 1937-му році НКВСівці пристосували шахти для складування трупів закатованих поляків: їх пересипали сіллю і вапном. У часи окупації гитлер викрив злочини червоного режиму і розчистили підземелля.

Джерело: Рідний Край

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.