Уманські правоохоронці закликають здати незареєстровану зброю

Опубліковано: 16.04.2017

Картинки по запросу незаконна зброя

З 1 по 30 квітня в Умані проводиться місячник добровольної сдачі зброї. У зв’язку зі складною суспільно-політичною ситуацією в державі, поліція закликає громадян з розумінням поставитися до вимог МВС і здати до поліції вогнепальну зброю, яка не зареєстрована відповідним чином.

Як повідомили у прес-службі УМВС України області, всі, хто у цей період, з 1 по 30 квітня, добровільно здасть в підрозділи дозвільної системи вогнепальну або холодну зброю, боєприпаси та вибухівку, будуть звільнені як від адміністративної, так і від кримінальної відповідальності.
Для тих же, хто з якихось причин не бажає розлучатися з незаконною вогнепальною, газовою або холодною зброєю, закон передбачає доволі суворе покарання.

Так, стаття 263 Кримінального кодексу України «незаконне поводження із зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами» передбачене позбавлення волі на строк від двох до п’яти років. Що ж стосується гладкоствольної мисливської зброї, то тут передбачена адміністративна відповідальність. Згідно статті 190 КУпАп за «придбання, зберігання, передача іншим особам або продаж громадянам мисливської чи холодної зброї, а також травматичної чи газової зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту пулі понад 100 метрів за секунду без дозволу органів внутрішніх справ-тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до п’яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої. А в разі повторного порушення – штраф від чотирьох до семи неоподаткованих доходів громадян з конфіскацією зброї».

Кримінальна відповідальність настає і в разі виявлення не зареєстрованої холодної зброї (кинджалів, фінських ножів, кастетів та ін) згідно ч.2 ст. 263 – «штраф до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох допяти років, або позбавленням волі на строк до трьох років».

Варто відзначити, що мисливські гладкоствольні рушниці, газові пістолети, які не були раніше зареєстровані в органах внутрішніх справ, після перевірки (якщо зброя не була викрадена чи не була знаряддям злочину) можна зареєструвати і в подальшому володіти та користуватись нею.

Тож усіх громадян, які мають незареєстровану вогнепальну, газову чи холодну зброю, боєприпаси та вибухівку, а також громадян, які знайшли зброю, боєприпаси часів Другої Світової війни, просять звертатись до працівників дозвільної системи Уманського міського відділу поліції з метою її реєстрації або здачі та прийняття відповідного рішення.

Джерело:

Рідний Край

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.