Запеклу боротьбу треба вести з депутатами-прогульниками, а не з кнопкодавами

Опубліковано: 20.04.2017

З кожним днем тема кнопкодавства стає все актуальнішою та викликає численні дискусії у соціальних мережах. Так як ми вибираємо народних обранців, то маємо стежити за їхньою роботою.

Зокрема, найбільш активно аналізує роботу депутатів Громадський Рух «Чесно», яким навіть сформовано рейтинговий список депутатів-кнопкодавів (що налічує 82 депутати, що фізично перебувають у залі засідань).

0-02-05-e56c18229218a68f3587aae1e82f46e13d06fb3fb8746f829a969d3716bfcbf5_full

0-02-05-32c650a553d2325fa5af8e51c20207af299689f4db4620079457ad562f170047_full

Та чомусь до цього списку потрапили депутати, які постійно відвідують засідання Ради та реально працюють, як у Верховній Раді, так і на округах.

Постають питання, чому ж депутатам доводиться кнопкодавити та чому Рух «Чесно» та ЗМІ цькують «кнопкодавів», а не прогульників?

Наша редакція вирішила поцікавитись у депутата-мажоритарника Антона Яценка, обраного по округу №200 (Уманський, Христинівський, Монастирищенський райони, села Вишнопіль і Легедзине Тальнівського району).

«На жаль, деякі представники Парламенту часто фізично не бувають на місцях, щоб голосувати злагоджено і консолідовано. Необхідні 226 голосів у залі рідкість. Уявіть, що відбуватиметься, якщо ми не будемо затверджувати бюджет, приймати необхідні для країни Закони. Це в першу чергу паралізує роботу соціальної сфери та вдарить по обороноздатності нашої держави.

Якщо відсутні колеги просять за них натиснути кнопку, і ця позиція погоджена у фракції, то я вважаю своїм обов’язком проголосувати, бо Парламент має працювати і приймати Закони. Обурює той факт, що до депутатів-прогульників ніхто не пред`являє претензій. Переважно під гостру критику численних ЗМІ підпадають працюючі депутати, які ходять на сесію, займаються законотворчістю, працюють з виборцями і вважають своїм обов’язком зробити так, щоб Парламент приймав важливі  рішення», – переконаний Антон Яценко.

Очевидно, що до прогульників у Руху «Чесно» лояльне ставлення. Доречно було б, якби такі «справедливі» організації, як «Рух «Чесно» для подолання проблеми кнопкодавства  боролися з тими депутатами, які нічого не роблять і прогулюють сесії, цим самим, ігноруючи власний народ, а не засуджувати тих, хто реально працює в інтересах громадян!

Система для голосування потребує внесення жорстких змін.  Та чомусь нинішня влада не поспішає щось кардинально змінювати. Ще у 2007 році піднімалось питання про розроблення сенсорної системи для голосування, яка б дозволяла провести голосування одному депутату тільки за себе, як це і передбачено Конституцією. Ця система була розроблена і встановлена в сесійній залі, однак вона досі не працює, оскільки для її введення в дію необхідне рішення Верховної Ради.

Вважаємо, що доречно було б ввести в експлуатацію сенсорну кнопку і скоротити час для її натиску, а депутатів-прогульників карати, позбавляючи мандату. Тоді все буде чесно і справедливо. Ця проблема має бути вирішена на загальнодержавному рівні.

Не буде прогульників – не буде кнопкодавів!

Реально оцінивши ситуацію, депутати, коли голосують за інших, фактично  ризикують своєю репутацією перед громадянами, які їх обрали. Але таким  чином вони відстоюють інтереси громадськості, віддаючи свої голоси за важливі для нас  Закони, в той час, коли інші нардепи прогулюють сесії.

Якби сьогодні у Раді не було депутатів-кнопкодавів, як їх зараз всі називають, то Парламент взагалі б не працював. Адже переважна більшість народних обранців зацікавлена працювати тільки у власних цілях. От, наприклад, колишня опозиція демонстративно не голосує за інших, бо зайва кількість голосів призведе до прийняття Законів, які їм не вигідні.

Тому сьогодні працюючі кнокодави рятують ситуацію. Як говорив Микола Гоголь, «На зеркало неча пенять, коли рожа крива».

 

1 Comment

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.