Уманські рятувальники запрошують до співпраці

Опубліковано: 24.04.2017

Розвиваючи нашу країну в напрямку євроінтеграції забезпечення пожежної безпеки являється не мало значимим фактором розбудови молодої держави. Надзвичайні події пов’язані з вогняною стихією не вибирають, що знищувати, державне майно чи майно пересічних громадян.

Переважна більшість оперативно-рятувальних підрозділів в нашій країні розташовується в районних центрах, при цьому віддаленість до населених пунктів району подекуди сягає відстані понад 30 км. Розрахунки вказують на те, що підрозділи Державної пожежної охорони за викликом зможуть прибути на об’єкт в міській місцевості тільки через 5-15 хвилин з моменту виникнення пожежі, в сільській місцевості час слідування до місця виклику — довший.

За таких умов пожежі часто набувають піку свого розвитку, завдаючи непоправимих збитків. Не допущення розповсюдження пожежі на початковій стадії її успішне гасіння є запорукою збереження матеріальних цінностей та не допущення руйнувань будівель і споруд.

У ряді країн світу більшість пожеж ліквідовується силами громади ще до прибуття пожежно-рятувальних підрозділів. Такі дружини створюються за рішенням органу місцевого самоврядування чи наказом керівника суб’єкта господарювання, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 р. № 564 «Про Порядок функціонування добровільної пожежної охорони». Добровільна пожежна дружина – найбільш ефективне добровільне протипожежне формування яке здатне ліквідувати пожежу з допомогою первинних засобів пожежогасіння на початковому етапі її розвитку з мінімальними затратами.

Згідно вимог статі 20 «Завдання і обов’язки суб’єктів господарювання» та статті 55 «Заходи щодо забезпечення пожежної безпеки» Кодексу цивільного захисту України передбачено, що обов’язком суб’єкта господарювання є забезпечення виконання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, а також виконання вимог приписів, постанов та розпоряджень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки.

Саме з цього приводу Уманські рятувальники рекомендують створювати добровільні протипожежні формування на об’єктах суб’єктів господарювання, підприємствах, організаціях та установах різних форм власності.

Фото Уманський РВ Управління ДСНС України у Черкаській області.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.