В обласному музеї відкрилась виставка дослідника історії Уманщини

Опубліковано: 07.05.2017

Виставку до 130-річчя з дня народження археолога, краєзнавця, музейника, дослідника історії Уманщини Василя Автономовича Стефановича відкрили в Черкаському обласному краєзнавчому музеї наукові співробітники відділу археології Лариса Сиволап, Тамара Кургіна-Коваленко, Леся Сиволап, повідомляє офіційний сайт управління культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА.

92c3523de61d06eebdc515f2babb64b9_L

На виставці представлені особисті речі, фотографії, наукові праці, книги його авторства. Серед матеріалів – унікальний експонат: лист, написаний власноруч Василем Стефановичем до відомого музейника, археолога, етнографа та громадського діяча Ольги Петрівни Діденко з пропозицією спільної роботи над створенням збірника «Археологічні пам’ятки Уманщини». Цей лист, датований 1963 р., Ольга Петрівна зберігала все своє життя, а потім передала до музею.

Патріарх української археології Дмитро Тєлєгін дуже високо цінив праці В. Стефановича, підкреслюючи, що збірники, такі як «Археологічна карта Уманщини», мають з’явитися у всіх музеях України, зазначаючи, що «книжка… є важливим першоджерелом з археології Черкащини». Все своє життя Василь Стефанович присвятив створенню такої археологічної карти області. Важко уявити собі значення й обсяг цієї фундаментальної праці, де за територією розміщення та дослідження археологічних пам’яток представлено не один район, а практично всю область!

 

Джерело:

ПРОЧЕРК.інфо

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.