На Черкащині баранам можуть… присудити 600 тисяч гривень штрафу

На Черкащині баранам можуть… присудити 600 тисяч гривень штрафу

Сергій Тульчинський – керівник фермерського господарства «Дружба» із села Павлівка Перша Тальнівського району хоче стягнути 600 тисяч гривень із місцевого жителя Еляза Мірзояна. Стверджує, що вівці Мірзояна знищили посіви кукурудзи. Винуватець не заперечує провину, але не погоджується із виставленою сумою збитків. Про це повідомляє Дзвін.

– Мірзоян кілька років тримає вівці в ліску біля Чеснополя, – розповідає начальник управління агропромислового розвитку Тальнівської РДА Віталій Захарчук. – Ніколи ніяких ексцесів не траплялося. А це минулого тижня вони залізли в поле до Тульчинського,  потолочили й зжерли кукурудзу. Бог його знає, що там трапилося. Чи то пастух запас, чи огорожу зламали. Мірзоян не погоджується із сумою збитків. Сьогодні туди виїздили фахівці з приборами. Міряли площу. Днями відбудеться засідання комісії при адміністрації. Вона визначить суму збитків і рекомендуватиме винуватцю покрити їх. Якщо сторони не дійдуть згоди, тоді їхню суперечку вирішить суд.

Сільська голова Наталія Слободяник на місці не була.

– Я там не була й нічого не знаю. Сьогодні посилала фахівця в комісію.

Еляз Мірзоян каже, що Тульчинський хоче списати на нього свої прорахунки.

– Все дуже просто: У Сергія Тульчинського на тому місці погано зійшла кукурудза. Із 75 зернин на 14 метрах заледве зійшло 24-25. Решта так і сидить у землі. Зерно було некаліброване. Одне кругле, одне плоске, одне просто нікудишнє. Я сам займався продажом насіння й добре на цьому розуміюся. Сьогодні була комісія із району. Походили, подивилися. Зерно сидить у землі. Це як розуміти? Мій баран узяв пожував його, виплюнув і назад у землю закопав? Ось приїдьте й подивіться. Я не кажу, що моїх баранів там не було. Були. Ми дивилися ту кукурудзу, яка зійшла. Там стебло не згризене, а надкушений боковий листочок. Досвідчені агрономи знають, що нижнє листя навмисне відривають, аби культура краще росла. Тут стебло ціле. Не можуть 80 баранів за годину знищити 40 гектарів кукурудзи. Я погоджуюся на незалежну експертизу з Києва. Якщо ж місцева влада і створена ними комісія вирішить підіграти Тульчинському, подам на них до суду.

Телефон Сергія Тульчинського не відповідає

– Можна реальні збитки порахувати по патичках, що лишилися, – каже агроном із Кам’янки

Володимир Тарасенко. – Взагалі-то 80 вівцям треба від кількох годин до доби аби знищити кукурудзу висотою 10-20 сантиметрів. Цього року вона саме така. Якби була більше метра, то знадобилося б 3-4 дні.

Вівчарство не надто поширене в Тальнівському районі. Вівці розводять лише кілька господарств.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.