На Черкащині людина померла від ботулізму після вживання домашньої тушонки

Опубліковано: 16.06.2017
likarnja-krapelnycja

За даними Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) за останні 3 місяці в Україні вже зареєстровано 62 випадки захворювання на ботулізм, 9 з них для пацієнтів закінчилися смертю.

Це катастрофічно багато, зазначила заступник міністра охорони здоров’я Оксана Сивак, —  повідомляє 112.ua.

«Торік сумарно випадків було більше, але в нинішньому році, адже рибний сезон тільки розпочався 10 червня. А сталося вже більше половини з торішнього числа випадків», — говорить доктор медичних наук, завідувачка кафедри інфекційних хвороб, головний інфекціоніст МОЗ Ольга Голубовська. За даними МОЗ, в минулому році було зафіксовано 105 випадків захворювання на ботулізм, смертю закінчилися 12 випадків.

За словами Сивак, випадки смертей від ботулізму, які відбулися в нинішньому році в Києві, Полтавській, Сумській, а також один з трьох випадків в Черкаській області були пов’язані з вживанням в’яленої риби промислового виробництва. В інших випадках люди загинули після вживання в’яленої риби домашнього виробництва, також домашньої тушонки (Черкаська обл.) і солоно-копченої риби (Одеська область).

Особливість нинішнього спалаху ботулізму те, що вона відбувається на тлі відсутності в українських лікарнях рятівної сироватки.

«Відомий факт, що в Україні немає ні протибутулістичної, ні протидифтерійної сироватки, великі проблеми з протиправцевою сироваткою. Це імунобіологічні препарати, які ми купували у Росії і зараз не купуємо. В Європі їх купити практично неможливо, тому що в Європі їх дуже мало виробляється і вони дуже дорогі. Нам треба шукати інших виробників, можливо, в Китаї, Індії», — говорить Ольга Голубовська.

З сироваткою суперпроблема, тому що можна використовувати тільки зареєстровані препарати. Сьогодні жодного зареєстрованого препарату немає. Закінчилася реєстрація російської сироватки в 2014 році.

– Всі наші переговори з виробниками успіху не мали, тому що їм фінансово невигідно. Там обмежений строк зберігання, сироватка потребує спеціальних умов зберігання, тому це одна з причин, по якій виробники та аптеки не хочуть її купувати, — пояснила заступник міністра охорони здоров’я Оксана Сивак.

Співробітниця МОЗ не повідомила, наскільки забезпечені сироваткою лікарні в регіонах. «Я зараз вам не скажу відсоток забезпеченості сироваткою, тому що в деяких регіонах вона купувалася за рахунок місцевих бюджетів і такої інформації у мене точно немає», — сказала вона

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.