Монастирищина готується до жнив

Опубліковано: 04.07.2017

жнива

В Монастирищенському районі здійснюють активну виробничу діяльність 118 сільськогосподарських підприємств різних форм господарювання, в тому числі 108 фермерських господарств.

Про це онлайн-газеті Новини Черкас повідомили у Монастирищенській РДА.

В обробітку господарств всіх категорій налічується 53205 га ріллі, в тому числі в сільгосппідприємств – 37971 га. За оперативною інформацією з господарств та фермерських господарств станом на 01 липня в них вирощується 37,9 тис. га сільськогосподарських культур. Загальний посів зернових культур в сільгосппідприємствах складає 23858 га, в тому числі ранніх зернових 9945 га. Площа ярих зернових культур становить 16,3 тис. га.

Загальна площа озимих зернових культур, яка збереглася в сільгосппідприємствах під урожай 2017 року становить 7586 га, в тому числі 6840 – озимої пшениці, та 747 га озимого ячменю. Озимий ріпак зберігся на площі 1459 га.

Серед ярих зернових кукурудза становить 13920 га, або біля 30% в структурі зернових культур.

Структура посівних площ зернових та зернобобових культур дає можливість одержати не менше 140 тис. тонн зерна.

Посів цукрових буряків становить 55 га, соняшника – 8567 га .

Проведення жнив та інших польових робіт в загальному залежить від наявності та забезпеченості високопродуктивною сільськогосподарською технікою.

На сьогоднішній день в сільськогосподарських підприємствах району ( всіх форм власності) нараховується біля 200 зернозбиральних комбайнів. Із них буде працювати в сільгосппідприємствах на жнивах 87 одиниць, в тому числі іноземного виробництва – 52 високопродуктивних комбайнів. Загальне навантаження зернових культур на один наявний комбайн, що будуть працювати становить 274 га, в тому числі ранніх зернових 114 га

Для своєчасного проведення збору урожаю потрібно залучити біля 20 високопродуктивних комбайнів з інших регіонів.

Щодо забезпечення пальним, то для проведення жнив із червня по серпень місяць потрібно: дизельного палива – 900 т.

Бензину – 400 т.

Мастил – 45 т.

На сьогодні забезпеченість ПММ на жнива по господарствах складає більше 100%.

У сільськогосподарських підприємствах району на завершується робота по ремонту зерноочисних машин і зернотоків, підготовляються зерносклади для проведення хімічної обробки від шкідників.

Спеціалістами відділу агропромислового розвитку здійснюється постійний оперативний контроль за темпами проведення жнив та літньо-осінніх польових робіт.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.