В Умані на ринку відбулися тактико-спеціальні навчання (відео)

Опубліковано: 05.07.2017

Днями співробітники Уманського районного відділу Управління ДСНС у Черкаській області на території Уманського колгоспного ринку провели тактико-спеціальні навчання.

Про це онлайн-газеті Новини Черкас повідомили у прес-службі ГУ ДСНС України у Черкаській області.

Метою навчань було не лише вдосконалення навичок рятувальників з ліквідації пожеж та загорянь, що можуть виникнути на об’єктах торгівлі із великими площами, а й відпрацювання спільних дій з адміністрацією та персоналом ринку.

Як показала попередня перевірка найбільш імовірна небезпека для торгового центру надходить від електричного господарства, саме тому за легенду було обрано виникнення пожежі від короткого замикання електропроводки в одному із торгових павільйонів.

На початковій стадії навчань рятувальники перевірили як адміністрація впоралася із інформуванням покупців, проведенням евакуації громадян за межі небезпечної зони та дії первинної протипожежної ланки, яка у відповідності до інструкції повинна за допомогою вогнегасників стримати поширення вогню.

В Умані на ринку відбулися тактико-спеціальні навчання

Як відомо, особливість кожного ринку у великій кількості торгових яток, які часто розміщені надто близько одна до одної, що створює небезпеку під час проведення евакуації людей. Саме тому частину навчань було приділено теоретичним заняттям рятувальників та обслуговуючого персоналу, коли було обговорено першочерговість дій адміністрації ринку за умови пожежі та правила проведення евакуації. Також для адміністрації та працівників ринку співробітники ДСНС провели інструктаж з правил користування первинними засобами пожежогасіння.

По завершенні теоретичної частини, рятувальники 14-ї Держаної пожежно-рятувальної частини, відпрацювали кілька тактичних схем спрямованих на порятунок та евакуацію потерпілих в умовах сильного задимлення, а також встановлення техніки на протипожежні гідранти. Загалом до навчань було залучено 2 одиниці спецтехніки та 11 чоловік особового складу.

По завершенні практичних відпрацювань учасники навчань детально проаналізували кожен проведений етап.

«Такі навчання дають змогу скоординувати дії всіх служб, щоб у випадку надзвичайної події діяти оперативно та ефективно. Варто також зазначити, що на об’єктах з масовим перебуванням людей, гасіння пожеж завжди ускладнюється тим, що вогонь та дим створюють одночасну загрозу великій кількості людей. Тому для нас важливо постійно вдосконалювати навички рятувальників з ліквідації таких пожеж, аби за умови реальної пожежі можна було якнайшвидше діяти», – зазначив начальник Уманського районного відділу Управління ДСНС у Черкаській області Олександр Лебідь.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.