На Черкащині спека і високий рівень пожежної небезпеки

Опубліковано: 23.07.2017

Картинки по запросу спека

Вчора після досягнення денного максимуму по області до +33+35º, холодний атмосферний фронт з півночі зумовив по всій території Черкащини грози, місцями шквали до 18 м/с, але випало лише біля 2 мм опадів, по півночі області – до 7 мм. Лише гідропост Канів зафіксував дуже сильну локальну зливу – 70 мм опадів за 2 години, тобто майже місячна норма. За фронтом стало прохолодніше на 2-3º.
Проте, у вівторок , під впливом антициклону, знову повернеться спека до +31+33º.
Високий температурний фон та відсутність ефективних дощів сприяють швидкому зростанню показника пожежної небезпеки в екосистемах області. На початку нового тижня він очікується на рівні 4-го ( висока), місцями 5-го ( надзвичайна) класу.
Пожежонебезпечний період співпадає з порою жнив. Загрозливу обстановку створюють сухі хліба, енергонасичені хлібозбиральні агрегати, які нерідко знаходяться у несправному стані, людська недбалість і безвідповідальність. Під час проведення жнив місцями проводиться спалювання стерні, іншої рослинності. А коли сільськогосподарські землі межують із лісовими масивами, то це створює реальну загрозу останнім, адже вогонь може перейти до лісу та спричинити великі лісові пожежі.Тому будьте обережні з вогнем на природі!

 

Черкаський Обласний Гідрометцентр

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.