З 9 вересня зросте ціна на алкоголь

Опубліковано: 03.09.2017
За 10 днів в Україні зростуть ціни на алкоголь
zhzh.info

30 серпня опубліковано постанову Кабінету Міністрів України, яка передбачає підвищення мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі алкогольні напої. Таким чином, постанова набирає чинності через 10 днів з дня її опублікування, тобто з 9 вересня 2017 року. Про це повідомили у відділі комунікацій Головного управління ДФС у Черкаській області, пише ВІККА.

Так, роздрібні ціни на горілку та лікеро-горілчані вироби збільшено на 14,0-19,41%; віскі, ром та джин – на 6,5-6,6%; коньяк (бренді) – на 12,3-29,1%; вина з додаванням спирту, ігристі – на 7,1-13,3%.

У коментарі до постанови зазначено, що Кабінет Міністрів підвищив мінімальні ціни на алкоголь, щоб захистити споживачів від контрафактної та сурогатної продукції і зменшити частку тіньової економіки.

Розмір мінімальних цін на алкоголь, який діє сьогодні, запроваджено у листопаді 2016 року. Водночас у 2017 році зросли ставки акцизного податку на переважну більшість алкогольних напоїв (горілку, лікеро-горілчані вироби, коньяк, вина, тощо). ”

Відбулося і зростання інших складових ціни, тому сьогодні розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам на виробництво і реалізацію алкогольних напоїв”, – переконані урядовці.

До Мінекономрозвитку надійшли чисельні звернення учасників ринку, які наголошували, що чинні мінімальні ціни не покривають їхні операційні витрати. Внаслідок цього, на думку асоціацій виробників алкогольної продукції, послаблюється конкуренція з боку легальних виробників і збільшується частка недобросовісних виробників. Це відбувається, тому що такі компанії можуть скорочувати свої операційні витрати шляхом придбання необлікованого спирту, використання сурогатних речовин, ухилення від сплати податків, виробництва контрафактної продукції, тощо

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.