На Уманщині зникає річка Ревуха

Опубліковано: 06.09.2017

Результат пошуку зображень за запитом "З карти Черкащини зникає річка"Річка Ревуха, що на Уманщині, обміліла до критичного рівня. Наступного року вона може просто зникнути з карти області. На сполох забив директор громадської організації “Агенція підтримки підприємництва та інвестицій” Євгеній Глєбов, опублікувавши страхітливі фото на своїй сторінці у ФБ.

Наприкінці серпня представники цієї громадської організації спільно із заступником начальника Державної екологічної інспекції у Черкаській області Олександром Позняковим відреагували на численні звернення мешканців селища Бабанка щодо незадовільного гідрологічного режиму та санітарного стану річки Ревуха. Вони ініціювали проведення громадської екоекспертизи річки, що протікає територією Бабанської селищної ради.

Під час проведеної експертизи інспектори виявили критичну ситуацію: падіння рівня води в річці до 80% (у деяких місцях вона перетворилася на маленькі потічки), замулення річки водоростями та засмічення побутовим сміттям, виявлені сліди розорювання пойми, відсутність водних живих ресурсів (риби), повалені дерева та руйнацію споруд.

«За результатами експертизи Агенція негайно направить звернення до влади (Міністерства екології та природних ресурсів України, Верховної ради та Державної екологічної інспекції України) з проханням негайно відреагувати на складний та критичний стан малих і середніх річок області, та вжити невідкладні заходи з відновлення їхніх екосистеми. ГО наголосить звернути увагу та надати фінансування на відновлення колись мальовничої річки Ревуха, яка має всі шанси відродитись та залишитися не лише на карті, а й у природному середовищі», – написав Євгеній Глєбов.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.