Куди звертатися, якщо виявили відкритий каналізаційний люк

Опубліковано: 21.11.2017

Фото Електронны Приймальня Міської Ради.

Нещодавно у Черкасах сталася трагедія: шестирічний хлопчик упав до відкритого каналізаційного отвору і не вижив. Цю тему обговорювали неодноразово, шукаючи винного у смерті дитини. Проте біда вже сталася і хлопчика батькам не повернути.

Адміністрація сайту “Рідний край” вирішила проаналізувати ситуацію з наявністю/відсутністю незахищених каналізаційних колодязів в Умані. Для цього ми звернулися до громади міста через соціальні мережі з проханням повідомити, в яких мікрорайонах та на яких вулицях є потенційно небезпечні колодязі.

Містяни скаржилися на віркриті люки на тротуарах, в дворах, посеред проїжджої частини. Розповідали про випадки, коли автівки потрапляли колесами у пастку, що врешті обходилося недешевим ремонтом. Також неодноразово повідомляли про погано зафіксовані каналізаційні люки. Чомусь кришки, які мали би стати захистом, несуть потенційну небезпеку. Тому слід визнати: в Умані теж існує проблема із захищеністю каналізаційних мереж, а до чого це може призвести, ми вже знаємо.

На запит до Електронної приймальні міської ради нам відповіли, що КП «Уманьводоканал» постійно контролює наявність, цілісність кришок люків колодязів водопровідно-каналізаційних мереж.

Водоканал вимушений самостійно виготовляти залізобетонні плити для оперативного накриття колодязів, кришки яких були викрадені або пошкоджені транспортом. За кожним фактом крадіжки працівники поліції складають протокол та проводять слідчо-оперативні дії, але жодної кришки так повернути і не вдалось.

Використання залізобетонних плит – найдешевший та найшвидший вихід із ситуації, при цьому використовуються вони переважно в місцях, де неодноразово відбувались крадіжки кришок, виготовлених з металу. В подальшому їх замінюють на пластикові кришки – вони не становлять інтересу для крадіїв, зручні, не дорогі для закупівлі та повністю виконують необхідні функції.

Цьогоріч з квітня працівниками водоканалу проведено капітальний ремонт та замінено кришки люків 29 колодязів. Встановлено сучасні армовані пластикові кришки на проїжджій частині перехресть: Європейська-Велика фонтанна, Європейська-Тищика, Тищика-Горького, Тищика-Шевченка, в Парку ім. Т.Г. Шевченка, на вулицях: Європейська, Небесної сотні, Герцена, Успенська, Комарова, Анатолія Слонського, Крамаренка, Володимира Мономаха, Незалежності, Стуса, Осташівська, Івана Гонти та ін.

Отже, в місті існує проблема незахищеності каналізаційних люків, проте для її вирішення є всі необхідні можливості. Тому закликаємо містян, комунальників, правоохоронців та депутатів міської ради спільними зусиллями виправити ситуацію і зробити наше місто безпечним для пішоходів та водіїв. Адже якщо містяни не будуть байдужими і повідомлятимуть комунальників про факт викрадення або пошкодження люка, тоді вони швидше зможуть обладнати його хоча б тимчасовою залізобетонною плитою. Якщо правоохоронці проведуть відповідну роботу на пунктах прийому металобрухту (офіційних і “недуже”), то злочинцям просто не буде куди нести викрадене. Якщо кожен депутат буде знати, що в його мікрорайоні повний порядок, то і містянам стане жити набагато комфортніше.

Звертаємось до мешканців міста Умань, якщо ви виявили відкритий колодязь мереж централізованого водопостачання або водовідведення, ПРОСИМО не наближатись до нього та повідомити в диспетчерську службу водоканалу за телефонами: (04744) 3-45-49; 4-25-29 (багатоканальний); (097) 124-25-29; (063) 134-25-29, із зазначенням адреси колодязя на якому відсутня кришка.

 

Джерело: Рідний край

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.