Умань – місто масонів

Опубліковано: 24.11.2017

Фото Умань туристична.

Місто Умань хоча і невелике, але завжди було осередком різних революційних рухів та містицизму. Всесвітнє братство, яке до сьогоднішніх днів є загадкою усього світу, – масонство, без усіляких сумнівів, було наявне в місті. Місце знаходження головної масонської ложі в Умані досі чітко не відоме. Науковці вважають, що масонська ложа чи то її відділення розміщувалась в маєтку графа Сергія Григоровича Волконського (будівля по вул. А. Кизила, 10), повідомляє Умань туристична.

Початки діяльності масонського братства нерозривно пов’язані з ім’ям польського графа Станіслава Щенсного Потоцького. Саме в дендрологічний парк «Софіївка» приїжджали масони з сусідніх країн. Історики зазначають, що парк сповна насичений масонською символікою. Прогулянка по парку співвідносилася з різними елементами посвяти. Зламана колона, що символізує недобудований храм Хірама; необтесаний і обтесаний камінь як символи прагнення до самовдосконалення. Грот «Дзеркало Діани» служив масонам для посвяти нових членів братства. А скільки ще подібних місць в парку досі невідомо.

Фото Умань туристична.

Малодослідженим фактом є членство в масонській ложі уманчанки Надії Віталіївни Суровцової. Відома уманчанка працювала в апараті Центральної Ради і разом з масонами М. Грушевським та В. Винниченком брала участь в одній з центральних київських лож. Надія Суровцова була ознайомлена з основами масонського символізму та володіла дозволеною їй інформацією щодо масонського братства.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.