Уманська прокуратура перевірила умови утримання ув’язнених в ІТТ

Опубліковано: 13.01.2018

Похожее изображение

Уманською місцевою прокуратурою проведено комплексну перевірку додержання конституційних прав і свобод людини, вимог належного розгляду та вирішення заяв, клопотань, скарг та пропозицій ув’язнених. Також здійснена перевірка режиму, порядку та умов тримання затриманих осіб, а також осіб, до яких застосовано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

Перевіркою стану додержання вимог законодавства України щодо порядку і умов тримання громадян, які утримувалися у спеціальній установі, встановлено, що мають місце порушення конституційних прав громадян, які потребують негайного їх усунення, а умови тримання осіб в ІТТ ще не повною мірою відповідають вимогам чинного законодавства та міжнародним нормам і стандартам.

Зокрема, упродовж ІІ півріччя 2017 року мали місце порушення низки норм належного матеріально-побутового, медико-санітарного забезпечення та вимог Правил пожежної безпеки в Україні; дотримання законодавства про листування арештованих.

Окрім того, в ізоляторі тимчасового тримання упродовж тривалого часу не обладнано спеціальну кімнату для проведення побачень, що унеможливлює надання побачень з родичами або іншими особами; спеціальну кімнату (ізольоване, тепле, добре освітлене приміщення) для обшуку затриманих та арештованих.

З метою усунення виявлених недоліків у діяльності службових осіб піднаглядної установи внесено акт прокурорського реагування.

За інформацією уманської місцевої прокуратури

 

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.