Навесні в Умані запрацює стерилізаційно-реабілітаційний центр для безпритульних тварин

Опубліковано: 17.01.2018

pritulok5

Незабаром в Умані з’явиться стерилізаційно-реабілітаційний центр для безпритульних тварин.

У коментарі для сайту «04744» народний депутат України Антон Яценко зазначив, що стерилізаційний центр – це гарний варіант вирішити проблему безпритульних тварин в Умані та створить безпечні умови співіснування людей і чотирилапих.

«Радий, що мені вдалось вирішити таке важливе питання, як будівництво притулку для безпритульних тварин у місті Умань. Усі проекти, які я реалізовую, направлені на те, щоб розвивати місто, як в туристичній, так і в усіх інших сферах. Наприклад, комплекс фонтанів «Перлина кохання» значно збільшив потік туристів до Умані, в результаті чого зріс приріст надходжень до міського бюджету на 20%»,— сказав народний обранець.

Антон Яценко підкреслив, що будівництво притулку для безпритульних тварин в Умані — це великий крок вперед на шляху до цивілізованого європейського міста. Депутат активно співпрацює з благодійним фондом «Серце друга», зокрема з його засновницею Яніною Тиховською.

“Як народний депутат, я активно співпрацюю з засновницею благодійного фонду “Серце друга” Яніною Тиховською, яку й задіяв до роботи над проектом притулку для безпритульних тварин у місті Умань”, – прокоментував парламентар.

Про значення центру, значення його для міста та реальний стан справ із безпритульними тваринами в Умані поділилася засновниця благодійного фонду «Серце друга» Яніна Тиховська, пише сайт «Вечірня Умань».

Стерилізаційно-реабілітаційний центр для безпритульних тварин, що будується в Умані, за звичкою прозвали «притулком».

«Чому називають притулок? Напевно, це все пережитки минулого. Люди думають, що собаки як злочинці повинні сидіти за ґратами та не бути екочастиною нашого міста», — сказала Яніна Тиховська.

IMG 4994-696x464

Яніна Тиховська вважає, що притулок для тварин в місті та й в країні, де немає обов’язкової стерилізації домашніх тварин, а також податку на розмноження, не потрібний.

«Рано чи пізно притулок перетвориться на в’язницю для собак. 4 рік ми займаємось глобально питанням стерилізації та розмноження як безпритульних тварин, так і домашніх, які викидаються власниками», — сказала Яніна Тиховська.

Центр для безпритульних тварин буде розрахований на 50 місць. 20 з них — це карантин.

«Тварину відловлюють на вулиці, вона заводиться в карантин, перебуває там певний період часу залежно від стану тварини, після цього вона йде на стерилізацію або кастрацію або інші процедури такі як обробка тощо», — розповіла Яніна Тиховська.

Після карантину тварин чекатиме реабілітаційна перетримка, яка розрахована на 20 місць. Ще 10 місць залишається на інфекційне відділення.

«Це якщо у тварини зафіксовано захворювання. Потім планується залучати кінологів, щоб визначити психічний стан, чи реагує собака на тих самих велосипедистів. Після чого тварина буде відпускатись на місце їх звичайного існування», — пояснила засновниця БФ «Серце друга».

26229723 205717009987493 6034466692832092834 n

Яніна Тиховська розраховує в майбутньому на великий потік собак. Вона зауважила, що усі процедури будуть проводитися на закритій території, у межах санітарних норм та з дотриманням нижнього і верхнього карантинного бар’єра — все заради безпеки.

Засновниця благодійного зауважила, що при стерилізаційно-реабілітаційному центрі має діяти бригада відлову. Адже на даний момент у місті не всі тварини прострерилізовані через те, що не всі йдуть до рук.

«За законодавством України тварину можна відловлювати за допомогою снодійних препаратів з 4 до 6 ранку. Препарат не діє відразу, проходить 5-10 хвилин. Тому стріляти снодійним у тварину, яка не йде до рук, зараз не є можливим. Тому бригади відлову вкрай необхідні», — підкреслила Яніна Тиховська.

Стерилізаційно-реабілітаційний центр в Умані будується спільнокоштом: за кошти екологічного бюджету і за кошти місцевого. Гроші йдуть не лише на будівництво, а й на придбання устаткування. Після завершення будівництва для повноцінного функціонування центру потрібна буде допомога меценатів та благодійників. Зараз проводяться наради щодо закупівлі устаткування, аби центр був дійсно європейського зразка.

«Люди гадають, що саме ми будуємо центр для тварин, але це помилково. Ми не будуємо, був конкурс, обрано підрядника, він і будує», — зазначила засновниця БФ «Серце друга» Яніна Тиховська.

Система, яка планується у стерилізаційному центрі, діє в Умані вже 2 роки. З весни до кінця осені собаки стерилізуються та заносяться до бази даних приватної ветеринарної клініки, з якою уклало договір комунальне підприємство.

«У кожної тварини є картка, де міститься фотографія і дані про стерилізацію. За два роки було стерилізовано 400 тварин, зараз ці тварини живуть на постійній території, вони не агресивні. Люди повинні розуміти, якщо в прибудинковій території живе три собаки, які простерилізовані, прищеплені від сказу, то вони будуть чітко оберігати свою територію від чужих собак», — наголосила Яніна Тиховська.

25398984 400622893727913 3716573008007315298 n

БФ «Серце друга» не фінансується з бюджету. Він існує виключно на благодійні кошти та пожертвування небайдужих людей. З фондом співпрацюють клініки «Айболіт» та «У ветеринара», а також Олександр Олійник, Олександр Дячук, брати Нісім та Мордахай Двір. Харчами допомагає ТОВ «Уманська Левада». Допомогу фонду за власної ініціативи також запропонував Кокодзей Володимир.

«Ще нам допомагає Яценко Антон. За останній час до нього поїхало вже 15 цуценят, яким було знайдено нові сім’ї. І не просто знаходять нові родини, а ще й потім контролюють. Ще дуже важлива і юридична підтримка, яку Антон Володимирович надає, оскільки багато є прецедентів щодо жорстокого поводження», — зазначила Яніна Тиховська.

Волонтерка додає, що саме завдяки народному депутату України Антону Яценку були виділені кошти для реалізації проекту будівництва притулку для тварин в Умані.

Допомогти уманським волонтерам просто. Їх підопічні потребують харчів, посуду, теплих устілок тощо. Крім того, є офіційний рахунок, за яким благодійний фонд щоквартально і щорічно звітує перед податковою інспекцією. Також можна передати готівку в клініці на касі, залишивши запис у спеціальному журналі.

Яніна Тиховська зауважила, що на даний момент у державної влади немає механізму вирішення проблеми з безпритульними тваринами з підозрою на сказ.

«Район ДОСи, під’їзд, у кота підозра на сказ, бігає по стінах, кричить, агресивний. Люди звертаються до нас за допомогою. Ми за законодавством рекомендуємо звернутись до Державної ветеринарної служби в санітарну службу, на базі яких повинні бути бригади. Люди туди телефонують, а там дають знову наш номер телефону», — розповіла Яніна.

Вона наголосила, що за законами України у благодійного фонду немає необхідних прав для вирішення цієї ситуації. Крім цього, немає відповідного устаткування, а волонтери — це в основному молоді дівчата та жінки.

«В комунальному господарстві теж немає необхідного. Тому зараз якщо є тварина з підозрою на сказ, жодне підприємство в місті, жодна державна установа за це не візьметься. Максимум приїде поліція, зафіксує факт», — зауважила засновниця благодійного фонду «Серце друга».

25398774 400622723727930 6539295607124709344 n

 

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.