В ОДА розповіли, яка ситуація з кором та іншими інфекціями на Черкащині

1513778364_gryp

У 2017 році в Черкаській області було зафіксовано 189 тисяч випадків інфекційних захворювань.

Про це під час координаційної наради в ОДА повідомив заступник директора Черкаського обласного лабораторного центру МОЗ України Микола Тищук.

– Інтенсивний показник на 100 тисяч населення складає 15 тисяч, що нижче на 17,3 відсотка у порівнянні із аналогічним періодом минулого року.

У структурі інфекційної захворюваності без грипу та ГРВІ 59,3%становлять гострі кишкові інфекції, яких зареєстровано 3 тисячі випадків. Найвищі показники мали місце в Умані, Черкасах, Катеринопільському та Золотоніському районах. Питома вага захворюваності дітей становить 64,5%. У 2017 році було зареєстровано 6 спалахів ГКІ в Черкасах, Умані, Маньківському районі, внаслідок яких постраждало 35 осіб.

Головними причинами виникнення групових захворювань були порушення вимог санітарного законодавства, щодо зберігання, приготування, транспортування харчових продуктів, недотримання правил особистої гігієни працюючих у закладах громадського харчування, несвоєчасне проходження медоглядів тощо.

За період епідеміологічного сезону в області на грип та ГРВІ захворіло 70 тисяч осіб. Серед них – 49 тисяч дітей (67,8%). Летальних випадків за 2017-2018 роки не зафіксовано. На сьогодні в жодному районі не зафіксовано випадків перевищення епідпорогу. В області проводиться вакцинація проти грипу. Із числа запланованих сьогодні проведено вакцинацію 6516 осіб.

– В області не фіксувалися захворювання на поліомієліт, дифтерію та такі особливо небезпечні інфекції, як сибірка, бруцельоз, сказ та інші. Мав місце випадок завезеної малярії, на яку захворів студент ЧДТУ. Зараження відбулося за місцем проживання. У вогнищі було проведено усі проти епідеміологічні заходи, спрямовані на упередження розповсюдження цього захворювання, – повідомив Тищук.

За даними Центру громадського здоров’я МОЗУ, в Україні у 2017 та на початку 2018 року зареєстровано понад 6 тисяч випадків захворювання на кір у 24 регіонах України. Ріст захворюваності на кір відбувається за рахунок захворюваності дітей. Їхня кількість серед інфікованих складає 73 %. Найбільший рівень захворюваності в Івано-Франківській, Одеській, Закарпатській областях. Зареєстровано 8 смертей від кору та його ускладнення.

У Черкаській області у 2017-иу та на початку 2018-го захворіло на кір 18 осіб. З них – 10 дітей. Перший випадок виявлено в Маньківському районі у дитини, яка була не щеплена у квітні 2017 року. У Золотоніському районі у кінці грудня 2017-го на початку нового року зафіксовано групове захворювання на кір серед осіб ромської національності. Виявлено 13 випадків, 9з них  – серед дітей.  Лабораторно підтверджено діагноз у 12.

– Під час дослідження було виявлено, що у хворих відсутній імунітет проти інфекції, усі вони не були щеплені, ведуть кочовий спосіб життя. За словами хворих, вони могли інфікуватися, коли перебували у Дніпропетровській області, де реєструвалися вже випадки кору, – говорить

Окрім того зафіксували два випадки захворювання серед дорослого населення у Звенигородському та Лисянському районах. Дані про щеплення відсутні. За словами хворих, вони перебували у Закарпатській області.

– Кір передається повітряно-крапельним шляхом. Фахівцями лабораторного центру проведено протиепідемічні профілактичні заходи у кожному окремому випадку, – говорить заступник начальника Центру.

З метою попередження розповсюдження інфекції кору на території області фахівці центру пропонують:

– продовжити імунізацію проти кору за календарем щеплень;

– у разі погіршення епідеміологічної ситуації вводити обмежувальні заходи: призупинення навчального процесу, заборона проведення культурно-спортивних заходів тощо.

Голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко попросив провести відповідну роботу в освітніх закладах, щоб донести до батьків те, що заходи вакцинації необхідні.

Вакцини проти кору вистачить на квартал. Протягом місяця відбудуться переговори з Міністерством щодо чергової поставки. У 2018 році збільшилась кількість планових вакцинацій до понад 41 тисячі.

У Черкаській області не великий відсоток захворілих на кір дітей. Це результат того, що наша область має найкращий показник вакцинації серед дітей в Україні – понад 90 %. Найкращі показники по вакцинації у Золотоніському районі, Звенигородському та Гордищенському.

Найгірші – в ОТГ Єрки (35%), Смілі (57,3%) та Черкасах (80,9%). У Смілі, згідно даних останніх звітів, значна частина людей у Смілі відмовляється щеплюватися через релігійні переконання.

Джерело: infomist.ck.ua 

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.