В Умані буде створено «Музей АТО»

Опубліковано: 30.01.2018

Yes

Рік тому в скорботний день 29 січня здригнулось небо над Авдіївкою. А в Умані здригнулось серце: осколок ворожої міни перервав високий політ нашого «Орла», 23-річного капітана Андрія Кизила.

«Надія нашої бригади, українських Збройних Сил, майбутній генерал, – говорили про нього побратими. І характеризували: – Життєрадісна людина: як сонце, випромінював світло і тепло». «Ти завжди шукав ідеальне. Навіть якщо не знаходив, просто творив його. Такий собі максималіст у погонах. Твоєму холодному розуму заздрили, виваженості вчились. Ніколи вголос не говорив свої претензії, ти їх мовчки ліквідовував наполегливою працею. Як ворогів – один за одним», – це думка волонтера «Повернись живим» Андрія Римарука.

Це лише крихта з довгої низки спогадів про одного з наймолодших сучасних Героїв України, нашого земляка. Всі вони обов’язково будуть ретельно зібрані й систематизовані та стануть експонатами майбутнього музею учасників АТО-уманчан, центральне місце в якому займе експозиція, присвячена Андрієві.

Благодійний фонд «Інформаційно-координаційний центр», Уманський краєзнавчий музей та відділ культури Уманської міської ради як виконавчий орган територіальної громади Умані уклали меморандум. Три підписи під цим документом поставили керівник Всеукраїнського інформаційно-координаційного центру Оксана Гаврилюк, директор нашого музею Наталія Білоус і начальник міськвідділу культури Тетяна Гейко. Ця важлива подія відбулася в приміщенні майбутнього музею «Уманчани – учасники антитерористичної операції на Сході України», що буде розташований на вулиці Успенській. Про це повідомляє Уманська міська рада.

Взявшись сприяти нашому місту у створенні сучасних виставкових музейних проектів, в організації та координації процесу створення експозиції, команда Благодійного фонду переслідує високу мету героїзації української армії.

– Ми маємо розказати всім про героїв, про живих і загиблих, щоб їх пам’ятали і розуміли, хто віддав здоров’я і життя за Україну. Щоби кожне прізвище загиблого бійця не зникло в історії. Щоби прийдешні покоління пам’ятали, а головне цінували те, яким чином нам дісталася наша  незалежність, – декларує близькі й перспективні плани Оксана Гаврилюк.

Цій тендітній жінці (у званні полковника!), яка ще рік тому очолювала прес-службу Міноборони, за короткий час вдалося створити об’єднавчий майданчик, куди з усієї України волонтери, журналісти, громадські діячі, просто небайдужі громадяни несуть свої ідеї-ініціативи популяризації армії та  вшанування наших відважних захисників. Отримуючи навзамін розуміння і підтримку.

Якщо так виважено і вдумливо підходять безпосередні виконавці до створення в Умані музею, присвяченого захисникам мирного неба над Україною, то будьте певні: байдужих відвідувачів у ньому не буде. Ось і присутня під час означеної вище події дружина 23-річного загиблого майора Андрія Кизила Оксана вірить:  смуток та гордість огортатиме всіх, хто буватиме там.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.