Колишній посадовець відповість перед судом за постраждалих людей внаслідок падіння монтажного крана

Похожее изображение

20.04.2016 року близько 15 год. 00 хв. під час виконання будівельних робіт на території ТОВ «Уманське хлібоприймальне підприємство», що розташоване по вулиці Старицького, м.Умань, на проїжджу частину вулиці впала стріла монтажного крана. Причиною її падіння стало порушення вимог законодавства України щодо будівельних норм. Внаслідок даного падіння відбулось зіткнення крана з автомобілем “Хундай Туксон”, що рухався по вулиці, в якому знаходилось п’ятеро людей, з них: двоє малолітніх дітей та двоє дорослих травмовано (тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості), одна жінка загинула.

В ході досудового розслідування встановлено, що директор ТОВ «Уманське ХПП», не отримавши дозвіл на виконання робіт з підвищеною небезпекою, не забезпечив безпечне ведення будівельно-монтажних робіт на території підприємства, утримання в справному стані та безпечні умови експлуатації монтажного спеціального крана МКТ 6-45 на базі тягача МоАЗ-6442, та допустив використання даного крану, який не був зареєстрований у територіальному органі спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з промислової безпеки та охорони праці, експлуатація якого наказом ТОВ «Уманське ХПП» була заборонена, станом на момент, який передував падінню стріли крана, який перебував у технічно незадовільному стані, зумовленому наявністю дефектів частин та механізмів, розкомплектованістю, непрацездатним станом систем забезпечення безпеки роботи крану, не дотримання вимог діючих нормативних актів щодо періодичного виконання заходів організаційного та організаційно-технічного характеру, що за своєю сукупністю унеможливлювало його подальшу експлуатацію та створило загрозу виникнення події аварії вказаного крану, оскільки рішення про пуск в роботу обладнання не отримувалось, не забезпечив функціонування системи управління охороною праці, щпривело 20.04.2016 року до падіння стріли монтажного крана, внаслідок чого постраждали люди.

  31 січня 2018 року Уманською місцевою прокуратурою було затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт відносно колишнього директора ТОВ «Уманське ХПП». Дії посадовця кваліфіковано за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 272 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на підприємстві особою, яка зобов’язана їх дотримувати, що спричинило загрозу загибелі людей, заподіяло шкоду здоров’ю потерпілих та загибель людини).

Довідково: санкцією ч.2 ст.272 КК України передбачено покарання у вигляді обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

 

За повідомленням Уманської прокуратури

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.