Чому необхідна розбудова дендропарку «Софіївка»?

Опубліковано: 08.02.2018

До народного депутата України Антона Яценка надходить багато звернень з приводу розбудови та розширення оглядових меж дендропарку «Софіївка». Зокрема, питання такого характеру: замість «Софіївки» краще зробіть каналізацію, оновіть труби, відремонтуйте дороги, встановіть вікна у дитячих садочках, допоможіть прибрати сніг, сміття тощо. Про це народний депутат написав на своїй сторінці в соцмережі Facebook, а також висловив свою позицію з цього приводу.

«Ціную та поважаю думку кожного, але, на жаль, я не можу вирішити всі проблеми, які накопичилися за десятки років у місті», – зауважив Антон Яценко.
Народний депутат наголосив, що більшість питань, з якими уманчани звертаються (благоустрій міста, в тому числі прибирання снігу, сміття, будівництво каналізацій, ремонт лікарень, шкіл, дитсадків і т. д.) є у компетенції мерії. Вирішувати проблеми міста та його жителів – це прямий обов’язок міської влади. Натомість він, як народний депутат, намагається допомагати як може.

Антон Яценко вважає, що Умань потрібно розвивати як міжнародний туристичний центр. І майже всі проекти, які він реалізовує в місті, спрямовані на те, щоб розвивати Умань, зокрема, в туристичному напрямку.

Адже саме завдяки значному туристичному потоку розвиватиметься торгівельний, готельно-ресторанний, квартирний, автозаправний бізнеси, а в результаті – це нові робочі місця для уманчан. Це дасть змогу молоді залишитись працювати у рідному місті. Надходження до міського бюджету зростатимуть.

Антон Яценко навів у приклад комплекс фонтанів «Перлина кохання», який у 2017 році зібрав численну кількість туристів. У результаті чого надходження до міського бюджету зросли майже на 20%.

Також у минулому році Антон Яценко реалізував й інші важливі проекти в Умані: побудовано каналізаційний колектор по вул. Чкалова, повітродувну станцію каналізаційно-очисних споруд КП «Уманьводоканал» тощо.
А наразі народний депутат реалізує такі проекти:
1) розбудова та розширення оглядових меж Національного дендрологічного парку «Софіївка»;
2) реконструкція площі Соборності (роботи виконано на 70%, і будуть завершені наприкінці весни);
3) будівництво гідроспоруди та набережної біля Осташівського ставу (більшу половину робіт зроблено і буде завершено наприкінці весни);
4) будівництво притулку (стерилізаційно-реабілітаційного центру) для безпритульних тварин (роботи завершено, відкриття притулку навесні);
5) у планах розбудова парку Черняхівського та створення музею «Україна в мініатюрі» та багато інших проектів.

«Це також стрімкий розвиток міста.
Радий, що у 2013 році мені вдалось вирішити проблему цілодобового водопостачання в місті, хоча це в компетенції міської влади. До 2013 року Умань була звичайним забитим містом (майже 40 років без цілодобової води, інфраструктури та ін.). А зараз місто розцвітає з кожним днем», – написав Антон Яценко.

Народний депутат підкреслив, що незважаючи на складні стосунки з міською владою (в особі мера Олександра Цебрія), вони співпрацюють над проектами, зокрема, які стосуються розвитку туризму в Умані.

«Я добився виділення фінансування на їх реалізацію, а міська влада розробляє проектно-кошторисну документацію (окрім проекту по розбудові дендропарку «Софіївка»). В деяких випадках надає 10% фінансування, за що їй дуже вдячний», – зазначив Антон Яценко.

Народний депутат наголосив, що значним плюсом Умані є вигідне географічне розташування – центр України. Через місто проходить автобан Київ-Одеса. Також Умань має великий туристичний потенціал. Щорічно місто відвідують понад 35 тисяч паломників-хасидів з більш ніж 20-ти країн світу, а дендропарк «Софіївка» – понад 500 тисяч туристів з України та з-за кордону.

Народний депутат привів в приклад турецьке місто Анталія, в якому до 1965 року проживало близько 35 тис осіб, а зараз там 2,3 млн жителів. У місті розвивається туризм, з`являються нові робочі місця, в результаті спостерігається стрімкий приріст населення. До того ж, кількість туристів, які приїжджають в Анталію, щороку збільшується.

«Тому вважаю, що розбудова та розширення оглядових меж «Софіївки» як парку світового масштабу – це ще один важливий крок вперед до розвитку міста, як міжнародного туристичного центру. Впевнений, що більшість уманчан мене в цьому підтримає.
Ще раз дякую Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману за те, що підтримав подані мною (разом з депутатами партії “Відродження”) пропозиції щодо розбудови дендропарку «Софіївка».
Цей масштабний проект ввійде в історію та прославить Умань і всю Україну на міжнародному рівні. Працюватиму й далі над тим, щоб Умань стала розвинутим містом!» – написав Антон Яценко на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

27657369_1906360036343574_998803617965809137_n

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.