На Монастирищині вшанували воїнів- інтернаціоналістів

Опубліковано: 16.02.2018

15 лютого у  Монастирищі пройшли урочистості з нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

IMG_4018

Розпочалися офіційні заходи з покладання квітів до пам’ятного знаку полеглим воїнам.  Урочистою ходою воїни-інтернаціоналісти пройшли від площі Героїв Майдану до меморіального знаку афганцям, де усі спільно помолилися за душі тих воїнів, які загинули, а також за тих, хто не дожив до сьогоднішніх днів.

Голова райдержадміністрації Олег Недогода, заступник міського голови Володимир Храновський, керівник секретаріату районної ради Наталія Шамрай,  воїни- інтернаціоналісти, громадськість поклали  квіти до пам’ятного знаку воїнам-афганцям з надією на те, що війна більше не відбиратиме життя молодих, сповнених оптимізму та життєвої енергії мужніх синів України.

Далі у залі районного будинку культури учасників заходу вітали голова райдержадміністрації Олег Недогода, заступник міського голови Володимир Храновський, голова районної організації воїнів –інтернаціоналістів Леонід Прудиус.

Як зазначив у своєму виступі Олег Федорович, усі, хто пройшов війну в Афганістані, виконували наказ, залишалися вірними військовій присязі і жертвували своїми життями. Вони здійснили подвиг, подвиг, про який варто пам’ятати вічно. Сьогоднішня зустріч — данина пам’яті всім, хто причетний до героїчної й трагічної афганської війни. У числі тих, хто не повернувся з афганської війни, є імена наших земляків -Григорій Кшемінський та Віктор Корченюк.

Учасники зібрання хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто загинув на чужій землі, в чужій країні, на чужій для нього війні, та захисників України  полеглих в зоні АТО.

Олег Недогода подякував воїнам-інтернаціоналістам за мужність і самовідданість, виявлені під час виконання військового обов’язку,особистий внесок у розвиток ветеранського руху,патріотичне виховання молоді та вручив  Почесні грамоти і Подяки райдержадміністрації та районної ради.

Грамотою  Монастирищенської районної державної адміністрації, Монастирищенської районної ради за активну громадську позицію, самовідданість, мужність, героїзм, виявлені у бойових діях на теренах інших держав,  з нагоди – 29 –ї річниці виведення Радянських  військ з республіки Афганістан та Дня вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав нагороджені члени Монастирищенської районної громадської  організації УСВА (воїнів – інтернаціоналістів): Анатолій Аврамець, Валерій  Бойко,  Ігор  Галамага, Олександр Мельник,   Володимир Пшеничний, Володимир Ротаєнко.

Голова районної організації воїнів –інтернаціоналістів Леонід Прудиус вручив  Подяку голови громадської спілки «Черкаська обласна Спілка ветеранів Афганістану та учасників бойових дій»  за вагомий внесок в організації проведення обласного фестивалю афганської, патріотичної та української пісні голові Монастирищенської районної державної адміністрації Олегу Недогоді,та нагороди відповідно до рішення президії української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів). Медаллю «ЗА ЗАСЛУГИ І ступеня» нагороджено Володимира Ротаєнка , медаллю «ЗА ЗАСЛУГИ ІІ ступеня» – Чуйковського Івана, Малого Василя, Метельного Дмитра , медаллю «За заслуги ІІІ ступеня» – Швеця Григорія, Галамагу Ігоря, Янкового  Валентина, Цимбала Миколу, Лисюка Олександра, Приліпка Олексія, Блащука  Бориса,  медаллю «За звитягу» – Маєвського Олександра , Пшеничного Володимира, медаллю «За громадянську мужність» – Аврамця Анатолія, Прилуцького Ігоря.

Усі присутні мали приємну нагоду прослухати чудовий концерт, підготовлений працівниками культури району за участю дитячого танцювального колективу «DANSEFAMILI» , керівник Ірина Власова, Любові Гринь, Анатолій Мельника, дуету музичної школи у складі Богдана Мельника, Марії Богуславської , Насті Мазур, Василя Щербатюка.

Завершилися урочисті заходи поминальним обідом, де ветерани-інтернаціоналісти вшанували пам’ять своїх товаришів, які загинули в Афганістані або померли від ран.

У цей день в  установах культури району відбулися тематичні заходи, в загальноосвітніх закладах  проведено тематичні уроки, лекції та виховні години з історії війни в Республіці Афганістан та сучасних подіях на Сході України .

На Монастирищині вшанували воїнів- інтернаціоналістів

На Монастирищині вшанували воїнів- інтернаціоналістів

На Монастирищині вшанували воїнів- інтернаціоналістів

На Монастирищині вшанували воїнів- інтернаціоналістів

На Монастирищині вшанували воїнів- інтернаціоналістів

На Монастирищині вшанували воїнів- інтернаціоналістів

На Монастирищині вшанували воїнів- інтернаціоналістів

На Монастирищині вшанували воїнів- інтернаціоналістів

Повідомляє Монастирищенська РДА

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.